W 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża rozpoczęło się szkolenie...

  W 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża rozpoczęło się szkolenie nowych elewów (zdjęcia)

  WF

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W koszarach 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku rozpoczęło się szkolenie ochotników do służby przygotowawczej. Proces szkolenia potrwa cztery miesią
  1/21
  przejdź do galerii

  W koszarach 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku rozpoczęło się szkolenie ochotników do służby przygotowawczej. Proces szkolenia potrwa cztery miesiące. ©7. BOW/Piotr Spólny

  W koszarach 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku rozpoczęło się szkolenie ochotników do służby przygotowawczej. Proces szkolenia potrwa cztery miesiące.
  Jak informuje kapitan Piotr Spólny, oficer prasowy 7. BOW, przyjmowanie 68 kandydatów na przyszłych żołnierzy rozpoczęło się od... śniadania, po którym nastąpiło sprawdzenie ewidencyjne, wizyta u fryzjera oraz mundurowanie.

  Jeszcze tego samego dnia wyznaczeni instruktorzy podoficerowie rozpoczęli szkolenie elewów nieetatowego ośrodka służby przygotowawczej. Przez najbliższe cztery szkolenie elewów będzie realizowane w koszarach, strzelnicy oraz przykoszarowych placach ćwiczeń.

  Służba przygotowawcza to rodzaj służby wojskowej wprowadzony dla osób, które nigdy nie jej pełniły, a chcą odbyć szkolenie wojskowe i w przyszłości wstąpić w szeregi armii zawodowej lub Narodowych Sił Rezerwowych. Służba ma charakter całkowicie dobrowolny i dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet (w 7.BOW przyjmowani są tylko mężczyźni).

  Proces kształcenia jest podzielony na dwa okresy: szkolenie podstawowe, które trwa trzy miesiące oraz miesięczne szkolenie specjalistyczne, przygotowujące ochotników do objęcia konkretnych stanowisk.

  Z chwilą rozpoczęcia pełnienia służby, żołnierze służby przygotowawczej w korpusie szeregowych otrzymują tytuł elewa. Okres służby przygotowawczej kończy się egzaminem, który będzie podstawą do ubiegania się o stanowiska służbowe w armii czynnej lub w rezerwie.

  7. Brygada Obrony Wybrzeża to jedyna jednostka w Wojsku Polskim przeznaczona do obrony wybrzeża. Jej żołnierze stacjonują w Słupsku, Lęborku i Trzebiatowie. Dowództwo Brygady mieści się w Słupsku.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone