W Jezierzycach Stal przegrała z Kaszubią Studzienice 2:3

Krzysztof Niekrasz [email protected]
W Jezierzycach Stal przegrała z Kaszubią Studzienice 2:3.
W Jezierzycach Stal przegrała z Kaszubią Studzienice 2:3. Łukasz Capar
Niesprzyjające warunki atmosferyczne (deszcz, wiatr) uwydatniły hart ducha, z jakim obydwie drużyny dążyły do osiągnięcia korzystnego rezultatu oraz dodały dramaturgii całemu widowisku piłkarskiemu. Stal przegrała jednak z Kaszubią Studzienice 2:3.

Mecz trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka arbitra. Takie spotkania chce się oglądać! Poukładana i ofensywna gra gospodarzy nie przełożyła się na zwycięstwo. Pierwszą groźną sytuację już w 7. minucie stworzyli jezierzyczanie. W 14. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał obrońca Łukasz Pakuła. Arbiter bez wahania wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił wyborowy snajper Kaszubii Artur Rzepiński. Nieoczekiwane prowadzenie rozochociło drużynę gości do ataku, a gospodarzom potrzebna była chwila, by dojść do siebie.

Rosnąca liczba bramkowych okazji w wykonaniu podopiecznych Dariusza Miecznikowskiego musiała w końcu przynieść wyrównanie. Tak też stało się w 31. minucie za sprawą Mateusza Cioka. Przed przerwą szans na zmianę wyniku było jeszcze kilka. W drugiej połowie emocji było jeszcze więcej, bo postawiono na ofensywne poczynania. Drużyna ze Studzienic zdobyla dwie kolejne bramki i cofnęła się do obrony wyniku.

W ekipie przyjezdnej dobrze grał doświadczony pomocnik Artur Kobiella. Było widać, że ma bogaty repertuar zagrań i potrafi znaleźć tak zwany wspólny język z kolegami z drużyny. Stal nie miała zamiaru pasować. W 86. minucie Łukasz Skierka uderzył zza pola karnego, a piłka nabierając prędkości na zmoczonej murawie przemknęła obok bramkarza i wpadła do siatki blisko prawego słupka.

Jeszcze w doliczonym czasie tego spotkania podopieczni trenera Miecznikowskiego mogli doprowadzić do remisu, lecz brakowało opanowania czy też po prostu odrobiny szczęścia. Te za to dopisało gościom i po końcowym gwizdku Kaszubia Studzienice mogła dopisać sobie trzy punkty do ligowej tabeli, przedłużając serię meczów bez porażki do sześciu. Ostatni raz żółto-czarni (barwy Kaszubii przegrali w Święto Niepodległości).

STAL JEZIERZYCE - KASZUBIA STUDZIENICE 2 :3 (1:1)

Bramki: 0:1 Artur Rzepiński (rzut karny - 14), 1:1 Mateusz Ciok (31), 1:2 Marcin Przytuła (53), 1:3 Artur Rzepiński (73), 2:3 Łukasz Skierka (86).

Stal: Bullmann, Sadura, Rafał Rawski, Pakuła, Skórcz (85 Budzyński), Mateusz Rawski (75 Milewski), Perlański, Bartkowski (79 Żurek), Ciok , Miecznikowski, Skierka.

Kaszubia: Józef Pela, Zaborowski, Gierdalski (62 Soldatke), Olik, Dargas, Przytuła (75 Chirk), Artur Kobiella (77 Lewiński) , Pawelski, Brzyszkowski, Rzepiński, Łukasz Hinc.