MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W kwietniu tylko w prenumeracie "Głosu": kolekcja powojennych zdjęć naszego regionu

BOGUSŁAW KACZMAREK [email protected]
W kwietniu dla naszych prenumeratorów mamy niezwykłe pocztówki dokumentujące powojenną historię naszego regionu. Wyjątkową kolekcję stworzymy z naszymi Czytelnikami. Prześlij zdjęcia i wygraj aparat fotograficzny.

Zamów prenumeratę z bezpłatną kolekcją

Z pewnością wielu Czytelników "Głosu" pamięta łakocie produkowane przez słupską Pomorzankę.
Z pewnością wielu Czytelników "Głosu" pamięta łakocie produkowane przez słupską Pomorzankę.

Z pewnością wielu Czytelników "Głosu" pamięta łakocie produkowane przez słupską Pomorzankę.

Zamów prenumeratę z bezpłatną kolekcją

Wyjątkowy album z pocztówkami z najnowszej historii Twojego miasta i najbliższego regionu będzie dostępny za darmo tylko w prenumeracie
"Głosu“. Nie będzie można go kupić z gazetą w punktach sprzedaży.

By otrzymać album wystarczy zamówić prenumeratę na kwiecień. Przy okazji można zaoszczędzić. W podstawowej formie prenumerata pocztowa kosztuje 24 złote. Gazeta jest więc tańsza - jedno wydanie kosztuje ok. 1 zł. czyli o ponad 50 gr mniej niż w kiosku.

Prenumeratę na kwiecień można zamówić tylko do czwartku, 25 marca u listonoszy oraz w urzędach pocztowych lub u innych dostawców "Głosu“. Można też zadzwonić pod nr tel. 094 347 35 37
(w godz. 9-15) lub wy słać pod nr 71051 SMS o treści glos.kolekcja (koszt SMS -a: 1,22 z VAT).

Historia naszego regionu, miast w których mieszkamy, interesuje prawie każdego. Z ciekawością oglądamy stare pocztówki, porównując jak zmieniły się nasze miasta na przestrzeni wieku. Reprinty archiwalnych zdjęć sprzed wojny i towarzyszące im historyczne opowieści wiele razy drukowaliśmy na łamach "Głosu“.

Historia, którą pamiętamy

- Czytelnicy chętnie czytają o historii - mówi Krzysztof Nałęcz, redaktor naczelny "Głosu“. - Jednak czasem zapominamy, jak szybko płynie czas, jak mijające lata zamieniają teraźniejszość w przeszłość. A tymczasem ostatnie dwadzieścia lat bardzo odmieniło nasze miasta. W obliczu przemiany ustrojowej otoczenie, w którym żyjemy zmieniło się nie do poznania. Przy okazji zatarły się ślady świata, w którym żyliśmy i który pamiętamy.

Paradoksalnie, dziś łatwiej dotrzeć do rycin i zdjęć przedwojennych niż do fotografii powojennej.

Warto uwiecznić wspomnienia z powojennej historii naszego regionu. Dlatego już w kwietniu dołączymy do "Głosu“ kolekcjonerski album - zestaw unikatowych fotografii z tamtych czasów. Do jego stworzenia zapraszamy Czytelników.

- Jest całe mnóstwo wyjątkowych zdjęć z lat 40., 50., 60. czy 70. - mówi Krzysztof Nałęcz. - Znaleźliśmy je w archiwach naszej redakcji oraz u innych fotoreporterów. Jednak mnóstwo zdjęć przepadła na zawsze. Były robione na tradycyjnych negatywach, a w tamtych czasach nie zawsze należycie dbano o ich archiwizację. Jesteśmy przekonani, że setki niepowtarzalnych zdjęć, dokumentujących historię najnowszą naszych miast, kryje się w domowych albumach.

Prześlij zdjęcia i wygraj aparat

Zapraszamy Państwa do wspólnego stworzenia tej niezwykłej kolekcji fotograficznej. Czekamy na Państwa zdjęcia. Równie dobrze mogą to być rodzinne fotografie zrobione podczas spacerów, jak i zdjęcia dokumentujące różne wydarzenia. Ważne, by prezentowały rzeczywistość, w której żyliśmy. Prosimy o dołączenie do zdjęć krótkich opisów zawierających szczególnie datę (rok) zrobienia fotografii.

Odszukaj w domowym archiwum zdjęcia, na których widać najnowszą historię Twojego miasta. Przynieś lub prześlij zdjęcia do redakcji "Głosu“ w Słupsku (ul. H. Pobożnego 19, 76-200) z dopiskiem "Historia“.

Wszystkie nadesłane zdjęcia zwracamy. Jeśli przyniesiesz zdjęcie do redakcji na miejscu wykonamy jego kopię. Jeśli masz zdjęcie w postaci elektronicznej możesz je przesłać pocztą email na adres:

[email protected]

Do zdjęć należy dołączyć krótki opis. Na zdjęcia czekamy do 31 marca. Wybrane fotografie ukażą się na łamach "Głosu“, na stronach portali internetowych gazety, a także w ramach kolekcjonerskiej serii pocztówek, które w kwietniu będą dołączone do "Głosu“.

Redakcyjne jury nagrodzi autorów trzech wybranych fotografii. Otrzymają oni cyfrowe
aparaty fotograficzne.

Ponad 100-letni zamek przy plaży w Łebie w 1963 roku był mniej przysłonięty przez drzewa niż dziś. Na piasku królowały wiklinowe kosze.
Ponad 100-letni zamek przy plaży w Łebie w 1963 roku był mniej przysłonięty przez drzewa niż dziś. Na piasku królowały wiklinowe kosze.

Ponad 100-letni zamek przy plaży w Łebie w 1963 roku był mniej przysłonięty przez drzewa niż dziś. Na piasku królowały wiklinowe kosze.

Najbliżej Czytelników

Fotograficzna kolekcja, która za darmo będzie dołączona do "Głosu“ w prenumeracie okaże się wyjątkowa także pod innym względem.

- Historia najnowsza jest szczególnie ważna wtedy, gdy dotyczy najbliższego otoczenia - mówi Witold Koźlakiewicz, dyrektor działu dystrybucji "Głosu“. - Dlatego zadbaliśmy o to, by do Czytelników trafiły zdjęcia, którymi są najbardziej zainteresowani. I tak w każdym z dużych miast i powiatów Czytelnicy otrzymają zdjęcia pochodzące z ich najbliższego regionu. Przygotujemy kolekcje dla Czytelników ze Szczecina, Stargardu i okolic, Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego, Koszalina, Kołobrzegu, Szczecinka i Pojezierza Drawskiego, powiatu sławieńskiego oraz dla Słupska i powiatów lęborskiego, bytowskiego i człuchowskiego.

Wszystkie zdjęcia na płycie

Jednocześnie każdy Prenumerator "Głosu“ będzie mógł podziwiać wszystkie zdjęcia, które zbierzemy w ramach naszej akcji. Oprócz pocztówek ze zdjęciami, dotyczącymi danego regionu, każdy Czytelnik otrzyma płytę ze wszystkimi fotografiami, które będzie można oglądać na ekranie komputera lub telewizora.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza