W ostatnich minutach

Redakcja
Piłka ręczna. II liga mężczyzn. Niezwykłych emocji dostarczył mecz o mistrzostwo II ligi piłkarzy ręcznych, w którym Borowiak Czersk podejmował Szabel Gwardię Koszalin. O zwycięstwie gwardzistów zadecydowały dopiero ostatnie minuty meczu. Koszalinianie pokonali rywali 24:23 (9:13).

W 1 minucie meczu gwardziści objęli prowadzenie po strzale Janusza Trybalskiego. Wydawało się, że goście będą kontrolować grę, ale w kolejnych minutach to ambitni gospodarze zaczęli dyktować warunki na parkiecie. Po kwadransie koszalinianie przegrywali różnicą dwóch bramek (5:7), a na przerwę schodzili z jeszcze większą stratą bramkową. Kiedy w 36 minucie Borowiak prowadził 18:12, chyba nikt z jego kibiców nie spodziewał się porażki. Tymczasem od tego momentu zespół Szabel Gwardii zaczął odrabiać straty. Na siedem minut przed końcem gwardziści przegrywali już tylko 20:22, a następnie strzelili cztery bramki, nie tracąc żadnej. Koszalinianie prowadząc w 58 minucie 24:22 "pilnowali" korzystnego wyniku, a w ostatniej minucie gospodarzom udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.
Szabel Gwardia: Płóciennik, Wojtkiewicz, Żeromski; Stasiuk - 6, Trybalski - 6, Kaca - 5, Dziadyk - 3, Jocz - 2, Koszykowski - 1, Gibalski - 1, Paweł Wachowski, Piotr Wachowski, Suszka.

Wyniki 9. kolejki:

Borowiak Czersk - Szabel Gwardia Koszalin 23:24, PKSPR Włocławek - AZS Politechnika Gdańsk 17:29, Legia Chełmża - Cuiavia Inowrocław 31:24. Mecz KPR Bydgoszcz - Techtrans Darad Elbląg rozpoczął się wczoraj wieczorem, wynik podamy jutro. Pauzował Hetman Gniew.