Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Słupsku dyskutowali o prawach polskich dzieci [zdjęcia, wideo]

Zbigniew Marecki
W Słupsku dyskutowali o prawach polskich dzieci.
W Słupsku dyskutowali o prawach polskich dzieci. Krzysztof Piotrkowski
Z udziałem Marka Michalaka, rzecznika praw dziecka w Słupsku rozpoczął się I Festiwal Praw Dziecka. Jego głównym punktem była debata oksfordzka.

I Festiwal Praw Dziecka został objęty honorowym patronatem rzecznika praw dziecka Marka Michalaka, starosty słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego oraz prezydenta Słupska Roberta Biedronia, którego podczas imprezy w prywatnym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małgorzaty Iwańskiej przy ul. Przemysałowej reprezentowała wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Festiwal współorganizują Słupscy Korczakowcy oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce i Urząd Miejski w Słupsku. Podczas festiwalu uczestniczy rozmawiali na tematy dotyczące: respektowania praw dziecka przez dorosłych, konstruktywnych formy spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież, problemu hejtu wśród młodzieży / mowa nienawiści w Internecie, akceptacji drugiego człowieka, credo pedagogicznego Janusza Korczaka, działalności Ireny Sendlerowej,kultury polsko-żydowskiej.

Głównym punktem wczorajszego dnia festiwalu była Debata Oksfordzka, podczas której jej uczestnicy opowiadali się za lub przeciw tezy: Kto nie krytykuje, ten przyzwala.

W Debacie uczestniczyli reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. Wymianie argumentów między dwoma zespołami uczniów przyglądało się blisko 80 uczniów. Jej moderatorem był Krzysztof Keller , a sekretarzem

- Joanna Król-Mazurkiewicz. Ostatecznie debatę wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Informatycznych, która opowiadała się przeciw postawionej tezie.

Potem uczestnicy festiwalu przenieśli się do Pedagogicznej Biblioteka Wojewódzkiej w Słupsku, gdzie doszło do otwarcia wystawy prac plastycznych uczniów Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza przez rzecznika praw dziecka oraz przedstawienia działalności Ireny Sendlerowej, która w sobotę (21 kwietnia) zostanie patronem parku przy ul. Wazów w Słupsku. Na koniec ustrojono drzewo listkami z prawami dziecka , a przy ulicy Jaracza 18a uczestnicy festiwalu pdsłonili mural „Szanuj i Reaguj.”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza