MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W tych trudnych czasach nadal można adoptować bezdomne zwierzę - galeria zdjęć z kotami i psami z naszego regionu

Kinga Siwiec
Fundacja "Serce na łapce"
Fundacja "Serce na łapce"
Epidemia koronawirusa to czas trudny nie tylko dla ludzi. W schroniskach i domach tymczasowych przebywają zwierzęta, które szukają swoich właścicieli. Choć proces adopcyjny jest w czasie epidemii nieco utrudniony, to jest nadal możliwy. Organizacje prozwierzęce pomimo trudnej sytuacji nie chcą lokować adopcji, bo doskonale zdają sobie sprawę z tego, że każdy nowy dom dla ich podopiecznych jest na wagę złota. W naszej galerii zamieszczamy zdjęcia zwierzaków z naszego regionu, które czekają na dom. A poniżej wyjaśniamy, jak możemy pomóc, kiedy adopcja nie wchodzi w grę.

Fundacja „Serce na łapce”
Tę fundację tworzą zaledwie dwie osoby, a i tak pod ich skrzydłami znajduje się około 60 zwierząt. Fundacja stara się nikomu nie odmawiać pomocy, choć niejednokrotnie przekracza to ich skromne możliwości, tym bardziej, że utrzymują się jedynie z darowizn od innych zwierzolubów oraz z własnych, prywatnych funduszy. Od 2019 roku Fundacja „Serce na łapce” ma możliwość zbierania
1 % podatku, do którego przekazywania zachęca (OPP 1% KRS: 0000585693).
Ale pomagać można nie tylko raz w roku, przy wypełnianiu PIT. Fundacja nieustannie potrzebuje karmy suchej i mokrej, za chwilę będzie potrzebna karma dla kociąt, które zaczną przychodzić na świat. Można tez przynosić koce, ręczniki, zabawki. Aby przekazać darowiznę należy skontaktować się z fundacją poprzez profil na Facebooku lub telefonicznie pod numerem tel. 517 052 866.

Słupskie schronisko
Schronisko w Słupsku jest zamknięte dla odwiedzających, ale nie oznacza to, że adopcje są wstrzymywane. Co prawda epidemia koronawirusa znacznie utrudnia poznanie zwierzaka, ale pracownicy schroniska nadal odpowiedzą na wszystkie pytania odnośnie charakteru ich podopiecznych i na tej zasadzie ułatwią wybranie pupila, najodpowiedniejszego na naszego trybu życia. Aby adoptować psa lub kota należy skontaktować się z pracownikiem adopcyjnym pod numerem telefonu 59 842 29 59. Biuro schroniska jest czynne od poniedziałku do piątku, a najlepiej dzwonić w godz. 7-15. Pracownik schroniska prześle na maila wszystkie potrzebne do wypełnienia dokumenty i wyjaśni, jak będzie przebiegał proces adopcji.

Joanna Krupa w Słupsku

Jeśli nie możemy adoptować, to zawsze możemy pomóc w inny sposób. Schronisko potrzebuje rękawiczek jednorazowych, suchej karmy dla kotów i psów. Dary możemy przynosić bezpośrednio do schroniska na ul. Portowej i zostawić je pod furtką, skąd odbiorą je pracownicy schroniska.

Wesprzeć można też poprzez wpłaty na konto oraz przekazanie 1% (KRS 0000154454 – ważny jest dopisek w rubryce cel szczegółowy: Schronisko w Słupsku). Nr konta schroniska to: 15 2030 0045 1110 0000 0420 2360.

Zajmujesz się pomocą bezdomnym zwierzętom? Skontaktuj się z nami a my chętnie dorzucimy zdjęcia Twoich podopiecznych do naszej galerii.

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Krupa promuje w Słupsku adopcję zwierząt

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza