Wielkie zwycięstwo Energa MJMS Słupsk

OPRAC.:
Krzysztof Głowinkowski
Archiwum klubu
22 stycznia juniorzy starsi pokonali Szkołę Gortata Politechnikę Gdańską w ramach turnieju barażowego do rozgrywek centralnych PZKosz. Zawodnicy MJMS Energa Słupsk dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie udział w Młodzieżowym Pucharze Polski Polskiego Związku Koszykówki oraz awans do Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów Starszych (U 19).

Gospodarze na samym początku spotkania wyszli na prowadzenie (14-8). Niestety goście z każdą minutą meczu prezentowali się coraz lepiej i wypracowali sobie 13-punktowe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 24-37 na korzyść Politechniki Gdańskiej.

W 3 kwarcie gdy przewaga Gdańszczan sięgała już 18 punktów (27-45), na szczęście, twarda obrona i konsekwencja w ataku naszego zespołu zaczęła przynosić zamierzony skutek. Dzięki waleczności i ambitnej postawie Czarni doprowadzili do dogrywki (64-64). W doliczonym czasie gry, "za 5 fauli" boisko musiało opuścić trzech naszych zawodników.

To jednak nie powstrzymało Słupszczan i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 76-71. "Szóstym" zawodnikiem podczas tego spotkania, była licznie zgromadzona publiczność, która żywiołowo, energicznie i głośno wspierała swoją drużynę.

Energa MJMS Słupsk wystąpiła w składzie: Kacper Kozłowicz, Wojciech Sorbian, Maciej Olechnowicz, Michał Kozioł, Jakub Wasilewski, Filip Kubiś, Mateusz Magiński, Nikodem Oleksy, Jan Pluta, Szymon Sikora, Michał Oleksy, Filip Giec.

Trenerem zespołu jest Mirosław Lisztwan. Skład zespołu stanowią zawodnicy z roczników 2004 -2007, wychowankowie trenerów grup młodzieżowych STK Czarni: Roberta Kozłowicza, Daniela Orzechowskiego i Przemysława Słapik