Wisła Kraków zagra w turnieju Amber Cup

Wisła Kraków (czerwone stroje, na pierwszym planie grający w niej gościnnie Dawid Giszka) wygrała już w Amber Cup w 2010 roku. Jak będzie w 2011 roku? Fot. Krzysztof Tomasik
Oldboje Wisły Kraków - zwycięzcy ostatniej edycji - zamknęli stawkę drużyn uczestniczących w turnieju gwiazd V Amber Cup, jaki odbędzie się w hali Gryfia w Słupsku.

Długo trwały negocjacje organizatorów z Polonią Warszawa, a następnie ze stołeczną Legią, aby te kluby przyjechały do Słupska. Nie udało się ich sprowadzić. W to miejsce zagra Wisła Kraków - ale drużyna starszych graczy tego klubu. W jej składzie zobaczymy m.in. Mirosława Szymkowiaka, Mariusza Jopa, Marcina Kuźbę, Tomasza Frankowskiego.

W Gryfii w turnieju gwiazd V Amber Cup 8 stycznia, w sobotę, gościć więc będziemy: Pumę Team (zespół złożony z piłkarzy grających w ekstraklasie, mających podpisane umowy z firmą Puma), Śląsk Wrocław, Lechię Gdańsk, Lambadę (drużyna gwiazd prowadzona przez Mateusza Borka, komentatora piłkarskiego Polsatu, w składzie wystąpią m.in.: Rafał Murawski, Grzegorz Szamotulski, Piotr Świerczewski), Gryfa Słupsk (jako organizator turnieju), Wisłę Kraków, Gwiazdy Ligi (tutaj zagrają piłkarze występujący w ekstraklasie) oraz zespół, który wygra w turnieju regionalnym, jaki odbędzie się w piątek, 7 stycznia.

Ósemka drużyn w turnieju gwiazd zagra w dwóch grupach, mecze trwać będą po dwanaście minut.

Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinałów. Tutaj spotkania trwać już będą dwa razy po osiem minut. Zwycięzcy półfinałów zagrają o pierwsze miejsce także dwie połowy po osiem minut, przegrani o trzecie miejsce w turnieju zagrają podobnie jak finał (2x8 minut).

Najprawdopodobniej zmagania piłkarzy w turnieju gwiazd zaczną się w sobotę, 8 stycznia około godz. 13. Dzień wcześniej, w piątek, 7 stycznia w turnieju regionalnym mecze rozpoczną się o godz. 9, skończą się przed godziną 19.