Wszyscy zawodnicy z Miastka zdobyli medale. Tola Rudnik najlepszą zawodniczką turnieju (zdjęcia)

Andrzej Gurba
Zaktualizowano
W Kolbudach odbył się Turniej Zapaśniczy Młodzików i Mini Zapasy o Puchar Wójta Gminy Kolbudy. W zawodach startowało 73 zawodników z 7 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 7 zawodników i jedna zawodniczka. Wszyscy startujący wywalczyli medale w swoich kategoriach wagowych.

Złote medale w mini zapasach (do lat 11) wywalczyli: Tola Rudnik (26 kg)- wszystkie swoje walki wygrała z chłopcami przez przewagę techniczną lub położenie na łopatki; Leon Rudnik (32 kg) - w walce finałowej Leon zrewanżował się Wiktorowi Kłos za ostatnią przegraną walce w Miastku. Tym razem wygrał z nim na punkty 9:6. Leon stoczył razem trzy walki; Marcin Teterycz (60 kg). Stoczył dwie walki. W finale pokonał Jakuba Ostasz (Granica Gdańsk) przez położenie na łopatki.

Brązowe medale w mini zapasach wywalczyli: Antonii Synak (29 kg), Dawid Zygmuntowicz (38 kg), Sebastian Tandecki (38 kg).

W młodzikach (do lat 14) złoty medal wywalczył Bartłomiej Tandecki w kategorii wagowej do 57 kg. W walce finałowej pokonał Noe Wolskiego (Cartusia Kartuzy) na punkty 6:4. Srebrny medal zdobył Alex Ruszczyk w wadze do 75 kg. W walce finałowej przegrał z Jakubem Myszk (Cartusia Kartuzy) przez przewagę techniczną.

- Cieszy mnie, że wszyscy moi zawodnicy zdobyli medale, a Tola Rudnik została najlepszą zawodniczką turnieju, za co otrzymała specjalny puchar – mówi Kazimierz Wanke, trener miasteckich zapaśników.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Cartusia Kartuzy przed Granicą Gdańsk i KS Achilles Kolbudy, z którym ZKS Miastko przegrał zaledwie jednym punktem i ostatecznie zajął 4 miejsce.