Wygrana Czarnych po dramatycznej końcówce! Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - MKS Dąbrowa Górnicza 92:90

Michał Piątkowski
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk w zaległym meczu Orlen Basket Ligi pokonali gości z Dąbrowy Górniczej 92:90.

Sam mecz od początku był wyrównany i dość ofensywny. Czarni trafiali z obwodu, goście odpowiadali szybkimi akcjami. Ostatnie punkty w pierwszej kwarcie dla Czarnych zdobył Paweł Leończyk i było 23 do 22.

Cały czas w pierwszej połowie spotkania bardzo dobrze prezentował się Michał Michalak. Obwodowy Czarnych nie tylko punktował, ale też bardzo dobrze ustawiał grę całego zespołu w ataku. Pod koniec drugiej odsłony meczu gospodarze zanotowali serię 7:0 i po dwudziestu minutach gry prowadzili 54:47.

W trzeciej kwarcie Czarni odskoczyli nawet na 14 punktów i wydawało się, że na dobre przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Tym razem to jednak koszykarze z Dąbrowy Górniczej zdobyli 10 punktów z rzędu i szybko wrócili do gry. Decydująca okazała się sama końcówka meczu. Na około 45 sekund przed końcem po trójce Cabbila były tylko dwa punkty różnicy. MKS miał jeszcze ostatnią akcję, ale nie był w stanie oddać rzutu! Grupa Sierleccy Czarni wygrali ostatecznie 92:90.

Po 19 punktów dla gospodarzy zdobyli Benas Griciunas i Michał Michalak. W ekipie gości wyróżniał się Marc Garcia z 28 punktami.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - MKS Dąbrowa Górnicza 92:90

Czarni: Jankowski 0, Caffey 12, Wójcik 3, Griciunas 19, Szymkiewicz 0, Michalak 19, Leończyk 6, Kohs 15, Teague 18