Wyniki 2. kolejki słupskiej klasy A

Piłkarze Szansy wygrali pierwszy mecz w sezonie.
Piłkarze Szansy wygrali pierwszy mecz w sezonie. Fot. Krzysztof Tomasik
Drugą kolejkę spotkań rozegrali piłkarze słupskiej klasy A. Straciła przodownictwo w grupie I kobylnicka Słupia, remisując w Budowie. Skorzystali z tego piłkarze Aniołów Garczegorze, którzy pewnie pokonali Błękitnych Główczyce.

14. Victoria Dąbrówka 2 0 1-5

Na wyróżnienie zasługują piłkarze Dębu, którzy strzelili wyrównującą bramkę, grając w dziewiątkę. Ze złamaną ręką opuścił boisko gracz MKS Debrzno, Tomasz Łopieński. Z ciekawostek należy wymienić występ w bramce najlepszego strzelca Diamentu, Tomasza Begera. Wciąż bez punktu pozostają zespoły Victorii, Garbarni, GTS i Unii, która zanotowała kolejną wysoką porażkę.

Grupa I

Szansa Siemianice - Leann Stal Jezierzyce 2:1 (1:0).

Już po kilku minutach meczu boisko z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu opuścił Grzegorz Balcerzak. Został odwieziony do szpitala. Stal po ostatnim zwycięstwie z Jantarią/Orkanem chciała podtrzymać kierunek i wygrać również w Siemianicach. Do 76. minuty ten scenariusz goście realizowali w 100%. Z lewej strony zagrał piłkę Tomasz Madej, a Karbowiak swojej sytuacji nie zmarnował. Chwilę później jednak było już 1:1 po kontrze Szansy i błędzie obrońców Stali. Gospodarzom remis nie wystarczał i po akcji przeprowadzonej z lewej strony boiska zdobyli gola dającego trzy punkty. - Już w pierwszej minucie okazję miał będący w sytuacji sam na sam Marcin Jurczuk, ale nie trafił w bramkę. Mecz był wyrównany, w drugiej połowie lekką przewagę osiągnęła Szansa - powiedział Wojciech Ostrowski, trener Leanu Stali.

Bramki: 0:1 Mateusz Karbowiak (76), 1:1 Krzysztof Ślusarz (80), 2:1 Mariusz Felczak (85).

Szansa: Kaliszewski, Szewczyk, Pakuła, L. Ślusarz, Milewski, Radzioch, J. Rzeszutko, Drozd (55 Marcin Felczak), Wolak (60 Mariusz Felczak), Jaworski, K. Ślusarz.

Stal: Klimek, Rawski, Bargieł, Żyliński, Balcerzak (10 Bąk), Madej, Perliński, Karbowiak, Bewersdorff, Klepacz, M. Jurczuk.

Pozostałe wyniki: Skotawa - Słupia 1:1 (1:0), Leśnik - LKS 1:1 (0:0), Wybrzeże - KS Damnica 0:0, Anioły - Błękitni 4:0 (1:0), Victoria - Diament 0:2 (0:1), Jantaria/Orkan - Dąb 2:2 (2:1).

Grupa II

Granit Koczała - Garbarnia Kępice 4:0 (1:0)

Nie zwalniają tempa piłkarze Granitu. Po ubiegłotygodniowym wysokim zwycięstwie w Korzybiu teraz nie dali szans kępickiej Garbarni. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol. Prostopadłą piłkę otrzymał Jurgielewicz i bez kłopotu posłał piłkę nad bramkarzem. W drugiej odsłonie było już lepiej ze skutecznością podopiecznych grającego trenera Jarosława Pietrzykowskiego. Właśnie on zaliczył dwie asysty przy bramkach Dorawy i P. Brzeziańskiego. Trzeci gol to podanie Dorawy z bocznej linii i strzał nadbiegającego L. Brzeziańskiego. - Do przerwy goście rozgrywali całkiem dobry mecz, na wyróżnienie zasługuje wśród nich Łukasz Wojciechowski. Gramy o awans - podsumował trener Pietrzykowski.

Bramki: 1:0 Marcin Jurgielewicz (10), 2:0 Mariusz Dorawa (54), 3:0 Leszek Brzeziański (71), 4:0 Przemysław Brzeziański (89)

Granit: Olzacki, Zawoluk, Pietrzykowski, Kuszlewicz, Szulc, Wasiniewski (83 Pliskowski), Jurgielewicz, Mackiewicz, Gąsecki (80 Wosik), Dorawa (88 P. Brzeziański), L. Brzeziański (75 Bukowski).

Garbarnia: Gregorek, Lemankiewicz, Bednarek, Liśkiewicz, Wojciechowski, Czeczotko, Lipski, Mazur, Dzierżak, Mączyński (46 Maj), Bohatkiewicz.

Pozostałe wyniki: Zawisza - Orkan 1:3 (0:1), Urania - Start 2:2 (1:1), Myśliwiec - Skotawia 1:0 (1:0), GKS - Unia 5:0 (2:0), MKS - GTS 5:2 (4:0), Dolina - Sokół 3:1 (1:1).