Wyniki 20. kolejki okręgówki, klasy A i B (wideo)

Krzysztof Niekrasz, Jarosław Stencel
SwePol Link Bruskowo Wielkie (niebieskie stroje) potrafił wywieźć punkt ze Słupska. Na zdjęciu w meczu z liderem Pogonią. Kamil Nagórek
W Lęborku doszło do konfrontacji dwóch czołowych drużyn, które zgłaszają czwartoligowe aspiracje. Pogoń zremisowała z Bytovią II Bytów. Niespodzianka w Słupsku. Spotkanie Gryf II - SwePol Link zakończyło się podziałem punktów. Dzięki temu drużyna z Bruskowa Wielkiego przekazała czerwoną latarnię dla Debrzna.

14. MKS Debrzno 20 12 23-73

W 20. kolejce spotkań rezerwy Gryfa Słupsk podejmowały ostatni w tabeli SwePol Link Bruskowo Wielkie. Niespodziewanie i całkiem zasłużenie goście wywieźli ze stadionu przy ulicy Zielonej remis 1:1 (0:1).

Już w 20 sekundzie okazję miał Łukasz Stolarski, ale uderzył nad bramką. W 11 minucie po wymianie piłki z Amadeuszem Szpiterem w pole karne wbiegł Mateusz Bielecki, ale strzelił za słabo by zaskoczyć Kamila Więcka. Później bramkarz gości wybronił dobre uderzenie Adama Pietrasa, po rzucie rożnym nad poprzeczką główkował Szpiter, a Miłosz Borkowski strzelił obok słupka. W odpowiedzi w spojenie słupka z poprzeczką trafił Michał Giersz. To powinno być ostrzeżeniem dla gryfitów.

Pięć minut później jednak przy biernej postawie obrony prowadzenie dla gości zdobył Dominik Zagórowski. Po przerwie ataki słupszczan wyglądały składniej. Z podania Grzegorza Rzadkiewicza nie skorzystał jednak Borkowski ledwo trącając piłkę w ręce bramkarza. W 52 minucie indywidualną akcją popisał się Bielecki, minął czterech zawodników, dośrodkował, a piłkę w siatce głową umieścił Szpiter. Kwadrans potem to goście mogli znów objąć prowadzenie. Tomasza Snochowskiego i Pawła Mulawę wymanewrował Zagórowski, ale mając przed sobą pustą bramkę trafił w poprzeczkę. Podobnie jak wcześniej Borkowski zachował się Szpiter, który zamiast silnie strzelić praktycznie podał piłkę w ręce bramkarza. W 90 minucie strzelał Kamil Bilicki, ale świetną paradą popisał się Mulawa.

Gryf II Słupsk - SwePol Link Bruskowo Wielkie 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Dominik Zagórowski (40), 1:1 Amadeusz Szpiter (52 - głową)

Gryf II: Mulawa - Michalak (46 Szendrak), Wesołowski, Pietras (46 Rudzikiewicz), Bielecki, Snochowski, Rzadkiewicz (72 Kochański), Gemza (84 Madej), S.Schulz, Borkowski, Szpiter.

SwePol Link: Więcek - Mateusz Mytych, Gocejna (69 Adamski), Bilicki, Dłuski, Stolarski (56 Przytuła), Sokołowski, Waluś (46 Szudobaj), Giersz (56 Topel), Klimczuk, Zagórowski.

Skotawia Dębnica Kaszubska - Diament Trzebielino 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Adrian Wysota (22), 2:0 Wysota (głową - 26), 3:0 Zenon Owczarek (69), 3:1 Tomasz Szada-Borzyszkowski (79), 4:1 Sławomir Kass (83)

Skotawia: Misiura, Cyman, Jączyński, Duczkowski, Gruszowski, Owczarek, Kass, Piechna, Wysota, Żukowicz Kowalczyk (85 Jenczyk).

Diament: Nowik, Rapita, Korniak (46 Itrych), Narloch, Przybylski, Borowiński (60 Kania), Szada-Borzyszkowski, Grzybek (85 Patryk Kępa), Żukowski, Rafał Kępa, Beger (75 Arkadiusz Jarmułowicz).

MKS Debrzno - Chrobry Charbrowo 1:5 (1:1)
Bramki: 1:0 Łukasz Dudzic (30), 1:1 Maciej Lodziński (37), 1:2 Marcin Gaffke (głową - 64), 1:3 Dawid Stefański (68), 1:4 Stefański (72), 1:5 Gaffke (82).

MKS: Paciorek, Wojciech Taras (30 Ł. Dudzic), Maślanyk, Andrzej Taras, Łukasz Jażdżewski (66 Litwiniuk), Płóciennik, Sieg, Władyczak, Kwaśniewski (86 Dudek), Romanowski (72 Klejdysz), Krzysztof Dudzic.

Chrobry: Monczak, Drzazgowski, Paweł Król (78 Tomasz Krzyżanowski), Kiełtyka, Kachelski, Lodziński, Jabczyk, Ostrowski (46 Sebastian Wiśniewski), Żółtowski, Gaffke (83 Klejna), Stefański.

Pogoń Lębork - Bytovia II Bytów 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Łukasz Chylewski (53), 1:1 Artur Mańka (85).

Pogoń: Skrzypczak, Smolarek, Jasiński, Godlewski, Kołucki, Wolszlegier (89 Kijek), Iwosa (83 Damian Mielewczyk), Kowalski, Stankiewicz (60 Witkowski), Musik (76 Mańka), Markowski.

Bytovia II: Oleszkiewicz, Wardyn (68 Michał Fusiek), Galikowski, Toczek, Jabłoński, Chylewski, Mateusz Śmigiel, Sabisz, Kwasigroch (82 Kapeluch), Piechowski, Dawid Fusiek (73 Bronka).

Czarni Czarne - Urania Udorpie 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Grzegorz Kozanko (22), 2:0 Sebastian Pudzianowski (78)

Czarni: Celiński, Kopiszka, Żmuda-Trzebiatowski, Grzegorz Kozanko, Karol Kozanko, Purgał (62 Pudzianowski), Łacko (84 Kubala), Wnuk-Lipiński, Zych (55 Damian Adamczyk), Sztuba, Kościan (88 Małka).

Urania: Hinc, Gut, Artur Śmigiel, Tomasz Mielewczyk, Skrzeczyna, Kuczkowski, Miąskowski, Zaborowski, Augustynowicz (85 Pituch), Kiełpiński, Grabowski (75 Chojnacki).

Polonez Bobrowniki - Anioły Garczegorze 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Marek Świtała (rzut wolny - 85)

Polonez: P. Kurczaba, Nowyj, Czarnuch, Pietruszewski, Kamiński, Barański, Skórcz, Kozak, Łazowicki (46 Ludko), Kamil Setny (70 Radosław Pałucki), Wojciechowski.

Anioły: Wojtowicz, Żółć, Świtała, Jabłoński, Paweł Mielewczyk (46 Walkusz), Maciej Syldatk, Piotrowski, Strześniewski (61 Plichta), Partyka, Gołąbowicz (84 Tomasiewicz), Nowocień.

Sparta Sycewice - Piast Człuchów 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Maciej Szczepaniak (57), 1:1 Daniel Sitarczyk (75).

Sparta: Strzelecki, Marek Wasiak, Szynkielewski, Sławski (71 Krzyżaniak), Rafał Wasiak, Woźniak, Białek, Sudół, Nitsche, Sitarczyk, Adkonis (63 Ogórek).

Piast: Rafalski, Wójcik, Drążek, Urbaniak (15 Zabrocki), Nawacki, Pencarski (66 Bartosz Adamczyk), Maciej Klimowicz, Piotr Dowksza, Gorzelańczyk, Świadek, Szczepaniak (83 Jelonkiewicz).

KLASA A - Echo znów słychać

Po ubiegłotygodniowej porażce na właściwe tory powróciło Echo Biesowice. Zwiększyło też przewagę nad swoim rywalem z Objazdy, który zremisował w Pobłociu. Te dwa zespoły zaciekle goni Granit Kończewo. Rowokół wygrał w Barcinie mimo gry w osłabieniu całą drugą połowę. Bramkę na wagę zwycięstwa Startu Miastko w Koczale zdobył Łukasz Mostowski w ostatniej minucie meczu. Wcześniej Wojciech Kunda nie wykorzystał rzutu karnego.

Grupa I

Wyniki: Echo - Unia 3:1 (1:0), Błękitni - Leśnik 4:2 (3:0), Barton - Rowokół 0:2 (0:0), Jantaria - Wybrzeże 2:2 (2:2), Garbarnia - KS Damnica 1:1 (0:0), LKS - Granit 1:5 (0:2).

Grupa II

Wyniki: GKS Kołczygłowy - Koral II Dębnica 1:1 (1:0), Drzewiarz Rzeczenica - Kaszubia 4:0 (1:0), Dolina - Myśliwiec 2:4 (1:2), Granit - Start 1:2 (0:1), Sokół - Dąb 2:2 (0:2), Orkan - Prime Food Brda 2:2 (0:2).

KLASA B - Stal zmierza ku klasie A

W grupie pierwszej zespoły grające w tej kolejce solidarnie zremisowały. Wygrała jedynie Victoria Słupsk, ale tylko dlatego, że Inter wycofał się z rozgrywek. W meczu na szczycie w grupie drugiej minimalnie lepsza okazała się Stal.

Grupa I

Wyniki: KS Włynkówko - Słupia Kwakowo 0:0, Bistal Machowino - Sokół Kuleszewo 2:2 (1:1), Słupia Kobylnica - Słupia Charnowo 1:1 (0:1), Victoria Słupsk - Inter Świerzenko 3:0 vo - drużyna gości wycofana z rozgrywek, Studnica Przytocko i Szansa Siemianice - pauza.

Grupa II

Wyniki: Błękitni Motarzyno - Baza 44 Siemirowice 4:2 (3:0), GTS Czarna Dąbrówka - Sokół Szczypkowice 2:2 (1:0), Smoki Podole Małe - Skotawa Budowo 2:1 (2:1), Stal Jezierzyce - SSPN Malczkowo 1:0 (0:0), Krokusy Stowięcino - Start Łebień 2:0 (0:0), WKS Nożyno - Pomorze II Potęgowo 1:2 (0:1), Sokół Szczypkowice - Smoki Podole Małe 3:0 vo - na boisku 0:2.

Grupa III

Wyniki: Zawisza Borzytuchom - Czarni II Czarne 2:1 (1:0), Grom Nakla - Zorza Słosinko 0:3 (0:3), Victoria Dąbrówka - Magic Niezabyszewo 1:0 (0:0), Lipniczanka Lipnica - Victoria Szczytno 5:1 (2:1), Arkonia Pomysk Wielki - Juve Uniechów 2:1 (1:0), Stegna Parchowo - pauza.

1. Zawisza Borzytuchom 14 35 48-16
2. Lipniczanka Lipnica 14 31 42-25
3. Zorza Słosinko 15 26 42-30
4. Arkonia Pomysk Wlk. 15 23 36-29
5. Czarni II Czarne 15 20 43-29
6. Victoria Szczytno 15 19 27-35
7. Juve Uniechów 15 19 24-45
8. Victoria Dąbrówka 14 14 20-48