Wyniki I rundy Pucharu Polski. KSGS - Unia 4:6 (1:0)

Jarosław Stencel, Krzysztof Niekrasz
Kibice Gryfa dzielnie spisywali się w meczu I rundy Pucharu Polski prowadząc do przerwy 1:0, ale ostatecznie ulegli B-klasowej Unii Korzybie 4:6. Kamil Nagórek
Futbol nie byłby futbolem, gdyby tylko wyżej sklasyfikowane zespoły i faworyci wygrywali. W rozegranych meczach pierwszej rundy Pucharu Polski w regionie słupskim były niespodzianki.

Od wielu lat zawsze piłkarska rywalizacja pucharowa była ciekawa, chociaż niektóre drużyny podchodziły do niej różnie. Były zespoły, które Puchar Polski traktowały po macoszemu, a w ich szeregach dominował zupełny luz i stąd odnotowywano niespodzianki.

Niewiele do powiedzenia mieli piłkarze kobylnickiej Słupi w meczu z Gryfem II Słupsk. Od początku inicjatywa była po stronie słupszczan. Kobylniczanie grali ambitnie, ale zabrakło im atutów.

- Zdecydowana przewaga była po stronie gryfitów - stwierdził Mariusz Wnuk, grający trener Słupi. - W naszych szeregach zabrakło pięciu graczy z podstawowego składu, ale to i tak by nam nie pomogło,. bo siła grania Gryfa II była wyjątkowo skuteczna.

Natomiast kibice Gryfa dzielnie spisywali się w meczu I rundy Pucharu Polski prowadząc do przerwy 1:0, ale ostatecznie ulegli B-klasowej Unii Korzybie 4:6.

Spotkanie odbyło się na sztucznym boisku przy ulicy Zielonej. Słupszczanie w składzie których zagrało wielu jeszcze niedawnych juniorów Gryfa Słupsk podeszli do spotkania bardzo poważnie. Już na początku uporządkowali szyki w obronie i ruszyli do ataku. W 14 minucie idealną okazję sam na sam miał Paweł Łosiak, ale będąc sam przed bramkarzem uderzył obok słupka. Kwadrans potem dośrodkowywał Maciej Łukojko i w sumie wyszedł mu strzał i piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później świetne dośrodkowanie Bartosza Kawałko zamienił na gola strzałem z pierwszej piłki Łosiak. Goście też mieli swoją okazję, ale w bramkę nie trafił Remigiusz Bernacki.

W przerwie zapewne goście otrzymali reprymendę i od razu zabrali się do odrabiania strat wykorzystując chwilę rozprężenia i braki szybkościowe w szeregach obrony gryfitów. W 17 minut zdobyli pięć goli. Słupszczanie otrząsnęli się i po ładnych akcjach bramki strzelał szybki Piotr Gajek. W końcówce goście skontrowali, a wynik ustalił Wojciech Porowski po faulu na Michale Kratkowskim. Goście mogli zdobyć jeszcze ze dwie bramki, ale dobrze interweniował Marcin Marcinkowski. Nie udał się tym samym rewanż za mecz w Pucharze Polski, który odbył się 5 lat temu, a który wygrała Unia 2:1.

Jutro (8 września) rozegrany zostanie mecz, w którym "Głos Pomorza" zmierzy się z Karolem Pęplino (czwarte miejsce w słupskiej klasie okręgowej). Gra zacznie się o godz. 18 na słupskim stadionie przy ul. Zielonej.

Klub Sympatyków Gryfa Słupsk - Unia Korzybie 4:6 (1:0)
1:0 Paweł Łosiak (31), 1:1 Przemysław Rutkowski (48), 1:2 Przemysław Rutkowski (54), 1:3 Remigiusz Bernacki (56), 1:4 Łukasz Budkowski (62), 1:5 Dariusz Husar (65), 2:5 Piotr Gajek (67), 3:5 Piotr Gajek (85), 3:6 Jacek Miszczyk (89), 4:6 Wojciech Porowski (90 - karny).

KSGS: Marcinkowski - Szczypiorkowski (63 Kratkowski), Ściepko, Szałatkiewicz (57 Kwieciński), B.Kawałko (57 Bułygo), Michał Łukojko, Porowski, Maciej Łukojko, Bondarowicz, Łosiak (57 A.Bednarek), Gajek.

Unia: Kulawiak - Skuriat, Scheil (72 Miszczyk), Cherek, J.Kąkol (70 Grabowski), Bernacki, Waluś, Wrycza (46 Kottlenga), Wilczewski, Rutkowski (64 Husar), Budkowski.

Slupia Kobylnica - Gryf II Słupsk 1:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Michał Michalak (5), 0:2 Patryk Pytlak (42), 0:3 Pytlak (44), 0:4 Miłosz Borkowski (46), 0:5 Szymon Schulz (75), 1:5 Krzysztof Przeor (90)

Słupia: Nałęcz P., Lenkiewicz, Kazimierczak, Słowik, Łuczun, Garbowski, Hostyński, Przeor, Kwiecień, Michalczyk (74 Wnuk), Bogdzia.

Gryf II: Wójcik, Oskar Pieniak, Schulz, Michalak, Snochowski, Janc (65 Szendrak), Marciniak, Gemza, Piekarski (65 Kochański), Mateusz Pietras (60 Świtoń), Pytlak (46 Borkowski).

Wyniki pozostałych meczów: Lipniczanka Lipnica - Drzewiarz Rzeczenica 1:2, Błękitni Motarzyno - Baza 44 Siemirowice 1:2, Stars Człuchów - MKS Debrzno 0:2 po dogrywce (w regulaminowym czasie 0:0), Koral II Dębnica - Prime Food Brda Przechlewo 2:1, Słupia Kwakowo - Piast Człuchów 1:2, Studnica Przytocko - Garbarnia Kępice 1:3, Sokół Kuleszewo - Echo Biesowice 1:3, Stal Jezierzyce - Wybrzeże Objazda 2:1, Rowokół Smołdzino - Victoria Słupsk 4:0, Bistal Machowino - Sparta Sycewice 1:11, Dąb Kusowo - Polonez Bobrowniki 5:2, KS Włynkówko - SwePol Link Bruskowo Wielkie 2:0, Skotawa Budowo - Bytovia II Bytów 1:3, Skotawia Dębnica Kaszubska - Koral Maszewo 4:0, Zenit Redkowice - Chrobry Charbrowo w rzutach karnych 0:3 (po dogrywce 1:1, w regulaminowym czasie 0:0), Start Łebień - Anioły Garczegorze 0:5. Zwycięzcy awansowali do II rundy pucharowej, która zaplanowana jest na 21 września o godz. 16.30.