Wyniki niedzielnych meczów 3. kolejki:

Redakcja

W niedzielne popołudnie na lęborskim stadionie czwartoligowi piłkarze miejscowej Pogoni podejmowali wyżej notowaną Pomezanię Malbork. Gospodarze sprawili miłą niespodziankę i zanotowali pierwszą wygraną w sezonie 2003/2004. Pierwsza połowa była wyrównana. Gra toczyła się przeważnie w środkowej strefie boiska. Gospodarze i goście mieli po jednej stuprocentowej sytuacji do uzyskania prowadzenia. Zmarnowali je: Sławomir Orczyk (Pogoń) w 42 minucie i Kuba Borowski (Pomezania) w 43 minucie. Po przerwie nieco więcej z gry mieli lęborczanie, którzy swoją nieznaczną przewagę udokumentowali dwoma golami. Jeszcze przy stanie 0: 0 malborczanie byli bliscy zdobycia bramki, ale w 51 minucie słupek uratował miejscowych przed utratą gola. Wielkim pechowcem okazał się Borowski.
- Spotkanie stało na niezłym poziome i było w nim sporo twardej walki - stwierdził Andrzej Brendler, lęborski szkoleniowiec Pogoni. - Myślę, że zasłużenie zdobyliśmy trzy punkty. Mecz ułożył się dla nas idealnie w drugiej połowie. Mój zespół dopiero się tworzy i proces zgrania jeszcze musi potrwać. Niedzielna wygrana na pewno podbuduje zawodników do dalszej i wytężonej pracy.

Cartusia Kartuzy - Gryf 95 Słupsk 3:1 (1:0), Lechia Gdańsk - Wybrzeże Objazda 3:0 (1: 0), Powiśle Dzierzgoń - Orlęta Reda 2:0 (1:0), Pogoń Lębork - Pomezania Malbork 2:0 (0:0), Wierzyca Starogard Gdański - Bałtyk Gdynia 1:6 (1:2).