Wyniki słupskiej klasy A i B. Gryf II PGK Słupsk - Jantaria/Orkan Pobłocie 1:0 (1:0)

Mateusz Bielecki zdobył gola dla rezerw Gryfa PGK.
Mateusz Bielecki zdobył gola dla rezerw Gryfa PGK. Fot. Łukasz Capar
Do gier powrócili piłkarze A i B klasy. Z Jantarią Pobłocie męczyli się piłkarze rezerw Gryfa Słupsk, dla których jedyną bramkę w 38. minucie zdobył Mateusz Bielecki pięknym strzałem z 25 metrów.

Kolejne trzy punkty na koncie Gryfa II PGK Słupsk. Tym razem do siatki rywali wpadł tylko jeden gol. Pomocników i napastników musiał wyręczyć obrońca Mateusz Bielecki, który przejął piłkę w środku boiska i bez zastanowienia strzelił z 25 metrów pod poprzeczkę. Niestety w tym meczu ponad 100 widzów więcej goli nie ujrzało. Choć okazji nie brakowało. W 4 minucie głową strzela Amadeusz Szpiter, ale udanie interweniuje Błażej Hermann. W 16 minucie główkował Marcin Pluta, jednak jeden z nadbiegających zawodników wybił piłkę. Następnie próbowali Bartłomiej Dziuban i ponownie Szpiter.

W 20 minucie indywidualna akcja Pluty, a dobitkę Dziubana broni bramkarz gości. Chwilę później nad poprzeczką uderza Michał Mytych. W ostatnich minutach na bramkę strzelali Tomasz Piekarski, Mytych i Karol Świdziński, ale znów świetnie spisywał się Hermann. Druga połowa była znacznie słabsza w wykonaniu słupszczan. O dziwo przeważali gości i mogli wyrównać. Najpierw wyczyn Bieleckiego próbował skopiować Radosław Powideł, a w 57 minucie w poprzeczkę trafił Mariusz Chamerski, który udanie spisywał się grając na pozycji stopera. W 68 minucie Mariusz Ratajczyk w ostatniej chwili ubiegł Powidła. W końcówce dopiero obudzili się gryfici. Michał Mytych uderzył niecelnie, Bielecki mógł zdobyć drugiego gola, ale tym razem trafił tylko w boczną siatkę. Dwie okazje miał też Łukasz Nikołajczyk, ale najpierw w 78 minucie jego uderzenie obronił Hermann, a dziesięć minut potem minął bramkarza ale trafić już do bramki nie zdołał.

Gryf II PGK Słupsk - Jantaria/Orkan Pobłocie 1:0 (1:0)

1:0 Mateusz Bielecki (38)

Gryf II PGK: Ratajczyk - Kóniczuk, Wesołowski, Rudzikiewicz, Bielecki, Pluta (56 Snochowski), Piekarski, Świdziński (86 Mateusz Mytych), Dziuban, Michał Mytych (72 Szendrak), Szpiter (46 Nikołajczyk).

Jantaria/Orkan: Hermann - Juśkiewicz, Miedzielec (61 P. Klamerus), G. Klawikowski (44 Chamerski), Bronk, T. Kwidziński, Powideł, Roeder, Kopeć, A. Mielewczyk, Hendzel.

KLASA A

Grupa I: Gryf II PGK Słupsk - Jantaria/Orkan Pobłocie 1:0 (1:0), Granit Kończewo - KS Damnica 2:2 (0:1), Rowokół Smołdzino - LKS Łebunia 0:1 (0:0), Leśnik Cewice - Stal Jezierzyce 3:2 (1:1), Swe-Pol Link Bruskowo Wielkie - Dąb Kusowo 5:1 (1:0), Wybrzeże Objazda - pauza.

11. Wybrzeże Objazda 11 2 12-27

Grupa II: Kaszubia Studzienice - MKS Debrzno 0:2 (0:1), Lipniczanka Lipnica - Garbarnia Kępice 0:1 (0:1), Sokół Wyczechy - Myśliwiec Tuchomie 2:0 (1:0), Iskra Dretyń - Skotawia Dębnica Kaszubska 0:2 (0:0), Orkan Gostkowo - Victoria Dąbrówka 1:0 (0:0), GKS Kołczygłowy - Start Miastko 1:2 (1:0).

KLASA B

Grupa I: KS Włynkówko - Studnica Przytocko 2:1 (1:0), Słupia Charnowo - Bistal Machowino 1:1 (0:0), Barton Barcino - Dom-Star Domaradz 3:1 (1:1), Słupia Kwakowo - Słupia Kobylnica 0:4 (0:3), Inter Świerzenko - Sokół Kuleszewo 3:2 (2:0), Szansa Siemianice - Unia Korzybie 1:1 (1:0).

12. Studnica Przytocko 12 3 10-37

Grupa II: Krokusy Stowięcino - Baza 44 Siemirowice 3:1 (0:1), Skotawa Budowo - Start Łebień 2:2 (1:0), Pomorze II Potęgowo - SSPN Malczkowo 3:0 (1:0), Iskra Gogolewo - Smoki Podole Małe 1:2 (0:2), Błękitni Główczyce - Sokół Szczypkowice 4:0 (1:0), Dolina Gałąźnia Wielka - GTS Czarna Dąbrówka 4:1 (1:1).

12. Baza 44 Siemirowice 12 3 11-45

Grupa III: Zorza Słosinko - Victoria Szczytno 0:3 vo., WKS Nożyno - Koral II Dębnica 0:2 (0:1), Drzewiarz Rzeczenica - Magic Niezabyszewo 3:0 (0:0), Juve Uniechów - Arkonia Pomysk Wielki 4:3 (1:2), Stegna Parchowo - Grom Nakla 4:2 (4:1), Zawisza Borzytuchom - Błękitni Motarzyno 2:1 (1:1).

1. Drzewiarz Rzeczenica 12 33 39-12
2. Koral II Dębnica 12 27 33-10
3. Stegna Parchowo 12 25 38-33
4. Błękitni Motarzyno 12 24 29-13
5. Arkonia Pomysk Wlk. 12 19 22-23
6. Zorza Słosinko 12 15 28-27
7. Victoria Szczytno 12 14 25-26
8. Zawisza Borzytuchom 12 14 27-30