Wyniki spotkań koszykarskiej młodzieży. Zwycięstwa Energi Markos Infocity (zdjęcia)

Kolejne mecze rozegrały koszykarskie młodzieżowe zespoły Energi. W lidze kadetów U-15 dwa mecze rozegrali zawodnicy Energi Markos Infocity Słupsk. Najpierw (zdjęcia z tego meczu) pokonali UKS De La Salle Gdańsk 120:66 (32:13, 18:24, 46:21, 24:8), a następnie wygrali z UKS 7 Trefl Sopot 95:72 (24:14, 30:26, 28:8, 13:24).

Punkty w meczu z zespołem z Gdańska zdobywali: Filip Kubiś 32, Nikodem Oleksy 30, Michał Kozioł 15, Jakub Powroźnik 14, Oliwier Grad 11, Miłosz Machtyl 10, Alex Jursza 4, Nikodem Huk 4. Najwięcej punktów dla gości zdobył Aleksander Stadnik - 23.
Punkty w meczu z Sopotem zdobywali: Filip Kubiś 29, Michał Kozioł 28, Nikodem Oleksy 17, Jakub Powroźnik 11, Nikodem Huk 6, Aleksander Żebryk 2, Miłosz Machtyl 2.

W lidze kadetów młodszych zespół Energa Frages wygrał z UKS 7 Trefl Sopot 73:67 (18:20, 17:22, 20:11, 18:14). Punkty dla słupskiej drużyny zdobywali: Oskar Baczyk 25, Daniel Słomczyński 16, Mikołaj Sznytko 15, Michał Kozłowicz 9, Piotr Śpiechowicz 6, Krzysztof Sędziński 2. Najwięcej punktów dla gości wywalczył Antoni Bednarczyk 18.

W lidze młodzików zespół Energa SA Starosielski Fabryka - K&K Onroad Transport Spedycja Logistyka Słupsk zagrał wyjazdowy mecz w Sopocie z drużyną UKS 7 Trefl Sopot wygrywając 72:46 (10:14, 19:9, 20:12, 23:11).

Punkty dla słupszczan: Piotr Pietraś 30, Jolan Szmidt 20, Filip Mazur 9, Igor Mazur 4, Jan Wojciechowski 2, Jakub Moroń 2, Szymon Borucki 2, Bartosz Baczyk 2, Gracjan Piekarek 1. Najwięcej punktów dla sopocian zdobył Stanisław Komorowski - 21.

W lidze młodzików młoszych koszykarze Energa SA BRANQ Słupsk zmierzyli się we własnej hali z Młode Lwy Sp 27 Gdańsk przegrywając 42:83 (10:32, 7:16, 11:18, 14:17)

Punkty dla zespołu słupskiego zdobywali: Bartosz Baczyk 9, Jakub Fabich 8, Marcel Potocki 8, Gracjan Piekarek 7, Adam Guziński 6, Aleksander Kopacki 2, Marcel Pyter 2. Najwięcej punktów dla gości: Igor Nowicki - 20.

Juniorzy Energa SA Laminopol Sp. z o.o Słupsk nieznacznie, bo 88:89 (15:21, 22:18, 29:19, 22:31) ulegli Szkole Gortata Politechnika Gdańska w rozgrywkach U-17.

Od początku meczu bardzo dobrze byli dysponowani rzutowo gospodarze. W pierwszej kwarcie trafili sześć rzutów trzypunktowych i mimo niezłej postawy słupszczan wygrywali po 10 minutach 21:15. Od drugiej kwarty coraz lepiej funkcjonowała obrona gości ograniczająca rzuty dystansowe zawodników Politechniki. Do przerwy gdańszczanie prowadzili tylko dwoma punktami 39:37. Po 3 kwartach na prowadzeniu 66:58 byli zawodnicy ze Słupska. Gdy do końca meczu zostały 4 minuty, słupszczanie prowadzili 84:69 i wydawało się, że w pełni kontrolują mecz. Jednak agresywna obrona gospodarzy wprowadziła chaos w grze słupskich juniorów. Popełniali proste straty i mieli też problemy z faulami. Trzech zawodników musiało opuścić parkiet z tego powodu. Seryjnie zdobywane punkty przez gospodarzy pozwoliły im w samej końcówce wyjść na minimalne prowadzenie 89:88 i wygrać mecz.

Punkty dla słupszczan zdobywali: Maciej Olechnowicz 31, Kacper Kozłowicz 16, Jakub Wasilewski 15, Szymon Sikora 11, Jan Pluta 10, Michał Kozioł 3, Mateusz Magiński 2. Najwięcej punktów dla Szkoły Gortata zdobył Maksymilian Turski - 30.

W lidze juniorów starszych porażki doznał zespół Energi MJMS Słupsk. Słupszczanie ulegli w Sopocie zespołowi Trefla 1LO Sopot 63:94 (9:23, 11:23, 21:23, 22:25). Punkty dla słupskiego zespołu zdobywali: Michał Oleksy 17, Maciej Piątkowski 16, Jan Pluta 12, Maciej Olechnowicz 12, Jakub Wasilewski 5, Szymon Sikora 1. Najwięcej punktów dla gospodarzy wywalczył Piotr Bobka - 17.