Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Wzorowe jaja” w Bibliotece Miejskiej w Ustce

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Wielkanocne warsztaty rodzinne w Bibliotece Miejskiej w Ustce
Wielkanocne warsztaty rodzinne w Bibliotece Miejskiej w Ustce Biblioteka Miejska w Ustce
W atmosferze Wielkanocy w Bibliotece Miejskiej w Ustce do dzieła przystąpiły całe rodziny. Na warsztatach powstały cudeńka, z których dumni są mali i duzi autorzy.

W Bibliotece Miejskiej w Ustce odbyły się rodzinne warsztaty wielkanocne „Wzorowe jaja”. Wzięli w nich udział rodzice i opiekunowie z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. W miłej przedświątecznej atmosferze mali i duzi tworzyli pisane, oklejane, ozdabiane wzorowe jaja. Powstały jajka-mandale i kartki świąteczne.

- Ogromnie cieszy, że w przedświątecznym zabieganiu dorośli znajdują czas, by spędzić go z dziećmi w towarzystwie wiosennych barw i świątecznych tradycji w bibliotece wśród książek. Warsztaty familijne zagościły na dobre w kalendarzu organizowanych przez nas imprez. Zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas – mówi Monika Nahnybida, bibliotekarka z Działu dla Dzieci i Młodzieży, jedna z organizatorek wydarzenia.

Z kolei w przedświąteczną środę i czwartek w bibliotece wielkanocne stroiki i ozdoby, pod okiem pani Liubov – nauczycielki z działającego od września w Bibliotece Cyfrowego Centrum Edukacji, wykonać mogli również uczniowie z Ukrainy. Warsztaty skierowane są dla wszystkich uczestników projektu „Biblioteka dla Wszystkich. Równi. Różni. Ważni”, który realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

To projekt, do realizacji którego Biblioteka Miejska w Ustce została zaproszona jako jedna z 20 pilotażowych bibliotek w Polsce, który nie tylko niesie pomoc ukraińskim dzieciom, ale też integruje je z polskimi rówieśnikami. Biblioteka wcześniej dała się poznać z realizacji ciekawych projektów, a także ze względu na pobyt w Ustce dzieci z ukraińskiego domu dziecka, o którym zrobiło się głośno. Później do projektu dołączyły kolejne biblioteki.

Cyfrowe Centra Edukacji mają ułatwić dzieciom, które uciekły przed wojną, dostęp do edukacji oraz zapewnić integrację w nowym środowisku. Natomiast możliwość nauki języka polskiego i pokonanie barier językowych ma zwiększyć ich szanse na efektywną naukę w polskich szkołach.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza