XXXII Ogólnopolski Bieg Orłów. Setki na starcie (ZDJĘCIA)

Sylwia Lis
Sylwia Lis
W ramach cyklu Kaszuby Biegają na kompleksie sportowym w Czarnej Dąbrówce odbył się kolejny, tym razem XXXII Bieg Orłów. UG Czarna Dąbrówka
Za nami XXXII Ogólnopolski Bieg Orłów. Zwycięzcą biegu został Dawid Garski ze Słupska, wśród pań najlepsza była Natalia Mierzlikin z Warszawy.

- Trasa biegu liczyła 10 kilometrów i przebiegała szlakami leśnymi wokół Czarnej Dąbrówki. Są to tereny z czystym powietrzem i pięknymi widokami - to wszystko powoduje zdrowy wypoczynek oraz stwarza okazję do integracji miłośników biegowej aktywności fizycznej - twierdzi Beata Łozowska, szefowa ośrodka kultury, organizator biegu.

10 kilometrów biegu

W tym roku jako pierwszy startował bieg główny oraz marsz „Nordic Walking”, potem rywalizowali młodsi biegacze w ramach cyklu biegów „Cross Festiwal”. Bieg główny na 10 kilometrów ukończyło aż 213 biegaczy.

Zwycięzcą XXXII Biegu Orłów z czasem 33:17 był Dawid Garski ze Słupska, na drugiej pozycji z czasem 33:36 przybiegł Grzegorz Kujawski z Pucka a na trzeciej pozycji tuż za nim uplasował się Piotr Drwal z Ustki. Wśród pań z czasem 40:02 najlepszą była Natalia Mierzlikin z Warszawy natomiast na drugim miejscu uplasowała się Paulina Szybowska z Kościerzyny, na trzecim Sylwia Kleisa z Kolbud.

Sztandarowa impreza

Głównymi organizatorami biegu byli: Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce oraz Urząd Gminy Czarna Dąbrówka. Patronat Honorowy biegu objął wójt gminy Czarna Dąbrówka Jan Klasa. Bieg ten jest największą imprezą biegową promującą gminę.