Zapasy. Dobre występy miasteckich klasyków

fen
Ekipa Zapaśniczego Klubu Sportowego zaprezentowala swoje zdobycze w Miastku.
Miastko ma zdolnych młodych zapaśników w stylu klasycznym, ktorzy zdobyli u siebie siedem medali.

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku odbył się II Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy w Stylu Klasycznym Młodzików o Puchar Starosty Bytowskiego. Rywalizowało 53 zawodników z 8 klubów
z województw: wielkopolskiego, warmiń­sko-mazurskiego i pomorskiego.

Przedstawiciele Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko mają powody do zadowolenia, bo ich występy oceniono pozytywnie. Miasteccy-klasycy zdobyli miejsca na podium i za to udekorowani zostali odpowiednimi kolorami medali. Pierwszą lokatę i złoto wywalczył Artur Szczęsny w kategorii wagowej do 32 kg. W walce finałowej wygrał z Filipem Januszewskim (Sokół Lubawa) przez położenie na łopatki. Drugie miejsca zajęli czterej zawodnicy z Miastka, gdyż przegrali finałowe walki. Byli to: Radosław Szczęsny (29 kg), który przegrał z Mateuszem Hirszem (Morena Żukowo) na punkty; Jacek Kazimierczak (35 kg) uległ Łukaszowi Brodzie (Żuławy Nowy Dwór Gdański) przez położenie na łopatki; Filip Petrończak (42 kg) nie dal rady Michałowi Zawadzkiemu (Sokół Luba­wa), przegrywając na punkty; Marcin Majewski (53 kg) nie znalazł sposobu na Damiana Metza (Cartusia Kartuzy) i przegrał.

Trzecie miejsca zajęli: Paweł Zabłocki (53 kg) i Hubert Rudnik (66 kg), którzy musieli się usatysfakcjonować brązowymi medalami. Miej­sca pozostałych zawodników z Miastka: 8. Patryk Fiedorowicz (53 kg), 9. Michał Kapiszka (47 kg). W dodatkowej kategorii wago­wej do 34 kg dziewcząt Agata Kazimierczak z Miastka pokonała swoją koleżankę klubową Weronikę Majewską na punkty w trzech rundach.

Klasyfikacja klubowa: 1. Cartusia Kartuzy - 37 pun­k­tów, 2. ZKS Miastko - 35 pkt, 3. Ajas Gdańsk - 26 pkt, 4. Sokół Lubawa - 19 pkt, 5. Unia Swarzędz - 17 pkt, 6. Żuławy Nowy Dwór Gdański - 16 pkt, 7. Granica Gdańsk - 10 pkt.

- Prawie wszyscy moi podopieczni przez całe wakacje mieli kontakt z matami, a w drugiej połowie sierpnia siedmiu z nich przebywało na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej młodzików. Czołowe miejsca i medale cieszą, ale przed niektórymi zapaśnikami jeszcze sporo pracy nad poprawieniem techniki - ocenił Kazimierz Wanke, twórca sukcesów Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko.