MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapisz się na darmowy spacer Doliną Słupi. Malowniczą trasą z przewodnikiem

Magdalena Olechnowicz
Pracownicy Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi" zapraszają na czterokilometrowy spacer malowniczą trasą. Dojazd specjalnym autokarem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Pracownicy Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi" zapraszają na czterokilometrowy spacer malowniczą trasą. Dojazd specjalnym autokarem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Magdalena Olechnowicz
Pracownicy Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi" zapraszają na czterokilometrowy spacer malowniczą trasą. Dojazd specjalnym autokarem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Spacer krajobrazowy Doliną Słupi to fantastyczna propozycja pracowników Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi".

- W „sercu” Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” chcemy pokazać Państwu to, co w naszych lokalnych krajobrazach jest unikalnego i cennego, oraz które z cech są niepożądane. Doceń lokalność, hasło tegorocznego dnia krajobrazu, skłania nas do tego, abyśmy zatrzymali się na chwilę w miejscu w którym mieszkamy, pracujemy, uczymy się. Zobaczmy co jest cennego i o co warto zadbać wokół nas, aby nie utracić swojej lokalności - zachęcają pracownicy parku.

Na czterokilometrowej trasie zobaczymy osobliwości historyczne, przyrodnicze i krajobrazowe.
- Wędrówkę rozpoczniemy z przystani dla wodniaków. Na trasie spotkamy, m.in.: kościółek z 1887 roku, zamek wodny, rezerwat przyrody „Dolina Huczka” z położoną na jego terenie osadę wczesnośredniowieczną oraz największą na Słupi elektrownię wodną, wybudowaną w latach 1912-1914. Opcjonalnie dla chętnych będzie trasa z przystani dla wodniaków do górującego nad doliną rzeczną grodziska kultury łużyckiej, datowanego na lata 650-400 p.n.e, położonego na lewym brzegu Słupi - zaprasza Andrzej Grzybowski, który poprowadzi spacer.

Liczba uczestników spaceru jest ograniczona, o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Osobą koordynującą spacer jest starszy specjalista ds. turystyki i rekreacji Andrzej Grzybowski tel. 59 842 98 29 lub 507 276 899. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 października 2023 r. lub do wyczerpania miejsc. Zabezpieczamy transport oraz poczęstunek na ognisko, uczestnicy spaceru ubezpieczają się we własnym zakresie.

Start w Gałąźni Małej o godzinie 11, 20 października, z parkingu nad Słupią. Spacer poprowadzą pracownicy PK „Dolina Słupi” – osoba koordynująca Andrzej Grzybowski 507 276 899 ([email protected])

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza