Zasiłek pielęgnacyjny. Komu przysługuje i ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny? Gdzie złożyć wniosek o zasiłek pielęgnacyjny? [16.02.2020 r.]

Małgorzata Wąsacz
Małgorzata Wąsacz
unsplash
Zasiłek pielęgnacyjny ma częściowo pokryć wydatki związane z koniecznością zapewnienia opieki i pomocy innej osobie niezdolnej do samodzielnej egzystencji.

Zasiłek pielęgnacyjny należy się osobom, które nie są w stanie samodzielnie egzystować i potrzebują opieki innych osób. Kwestie przyznawania pieniędzy reguluje Ustawa o świadczeniach rodzinnych z 28 listopada 2003 roku.

Komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny

Zgodnie z jej art. 16 Ustawy o świadczeniach rodzinnych zasiłek pielęgnacyjny przysługuje:

  • niepełnosprawnemu dziecku
  • osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;
  • osobie, która ukończyła 75 lat;
  • osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21. roku życia.

Warto przeczytać:

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (dotyczy osób po 16. roku życia) lub niepełnosprawności (dzieci i młodzież do 16. roku życia) wydaje Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Tam należy złożyć wniosek.

Ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny

Zasiłek pielęgnacyjny jest przyznawany niezależnie od dochodu na osobę w rodzinie. Jego wysokość nie jest również uzależniona od spełnienia określonego kryterium dochodowego. Zasiłek pielęgnacyjny ma stałą kwotę. Obecnie (od 1 listopada 2019 roku) wynosi ona 215,84 zł miesięcznie. Do 31 października 2019 roku było to 184,42 zł. Wypłata pieniędzy następuje przelewem bankowym na wskazane we wniosku konto.

- Pierwszy wzrost wysokości zasiłku pielęgnacyjnego miał miejsce 1 września 2006 roku. Wzrósł wówczas ze 144 złotych do 153 złotych. Kolejny wzrost - do 184,42 złotych - to listopad 2018 roku. Pierwszy raz od ponad dwunastu lat podwyższyliśmy wysokość zasiłku pielęgnacyjnego. W sumie po kilkunastu latach zaniedbań w tym zakresie świadczenie wzrosło o 62,84 złotych, czyli o około 40 procent - podkreśla Bożena Borys-Szopa, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Poznaliśmy ostateczny wskaźnik waloryzacji emerytur od 1 marca 2020. Jest on wyższy od zakładanego przez rząd w budżecie, bo wyższa jest inflacja. Co to znaczy, o ile wzrosną najniższe emerytury, kto dostanie o 70 zł więcej miesięcznie, a komu emeryturę zwaloryzują o 3,56 proc. I co w końcu z trzynastymi emeryturami skoro poprawki do ustawy wprowadził Senat? Po prostu kliknij w ten tekst a dowiesz się wszystkiego.

Na jak długo przyznawany jest zasiłek pielęgnacyjny

Osoby powyżej 75. roku życia oraz te, które orzeczenie o niepełnosprawności albo o stopniu niepełnosprawności dostały na czas nieokreślony, pieniądze otrzymują na stałe. W pozostałych przypadkach zasiłek jest wypłacany na czas ważności orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, czyli na przykład na dwa, trzy czy pięć lat. Po upływie tego okresu dana osoba będzie musiała ponownie uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności i znowu starać się o zasiłek pielęgnacyjny.

Ludzie, z którymi inni nie lubią pracować. Czy jesteś jednym z nich?

W przypadku uzyskania kolejnego orzeczenia stanowiącego kontynuację poprzedniego orzeczenia zasiłek pielęgnacyjny przysługuje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym upłynął termin ważności poprzedniego orzeczenia, jeżeli osoba wnioskująca złożyła wniosek o ustalenie niepełnosprawności w terminie miesiąca od dnia utraty ważności poprzedniego orzeczenia oraz prawa do zasiłku pielęgnacyjnego w terminie trzech miesięcy od dnia wydania orzeczenia.

Co ważne, prawo do zasiłku pielęgnacyjnego ustala się do ostatniego dnia miesiąca, w którym upływa termin ważności orzeczenia.

Jeżeli dana osoba w okresie trzech miesięcy od wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności złoży wniosek o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego, prawo do tego świadczenia ustala się począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek o ustalenie niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności.

Gdzie złożyć wniosek o zasiłek pielęgnacyjny

Zasiłek pielęgnacyjny przyznawany jest wyłącznie na wniosek. Można go złożyć osobiście w urzędzie miasta lub gminy właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby zainteresowanej oraz w jednostce wypłacającej świadczenia rodzinne (np. w miejskim czy gminnym ośrodku pomocy społecznej). Wnioski można też wysłać do podanych instytucji pocztą albo drogą elektroniczną. Można też o świadczenie wnioskować za pośrednictwem systemu teleinformatycznego utworzonego przez ministra rodziny pracy i polityki społecznej, czyli platformy Emp@tia - empatia.mrpips.gov.pl.

Warto przeczytać:

Formularze wniosków można pobrać osobiście w urzędach miasta, gminy, w ośrodkach pomocy społecznej lub z ich stron internetowych. Wnioski można składać przez cały rok. Może to zrobić osoba uprawniona lub jej przedstawiciel ustawowy.

Do wniosku należy dołączyć:

  • orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności - nie dotyczy to osób, które już ukończyły 75. rok życia i świadczenie pielęgnacyjne należy im się ze względu na wiek,
  • dokument potwierdzający tożsamość,
  • odpis aktu urodzenia - w przypadku osób poniżej 16. roku życia.

Postępowanie w sprawie ustalenia prawa do zasiłku pielęgnacyjnego kończy się wydaniem decyzji administracyjnej w ciągu miesiąca od daty złożenia kompletu dokumentów. W przypadku konieczności przeprowadzenia szczegółowego postępowania administracyjnego termin załatwienia sprawy może się wydłużyć. Co ważne, rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji nie podlega żadnym opłatom.

Zaczął się luty. Jak będzie z dużymi zakupami w tym miesiącu? Kiedy niedziela handlowa - jutro 2 lutego czy jutro zakaz handlu? Gdzie najlepsze promocje dziś w sobotę 1 lutego: w Lidlu, Biedronce a może w Mili? Kliknij po prostu w ten tekst a poznasz odpowiedzi.

Od decyzji przysługuje stronie prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w terminie 14 dni od daty jej otrzymania. Odwołanie nie podlega opłacie skarbowej.

Komu się nie należy się zasiłek pielęgnacyjny

Przepisy jasno określają komu nie przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.
Otóż nie dostaną go osoby umieszczone w instytucji zapewniającej nieodpłatnie całodobowe utrzymanie. Mowa tutaj o: domu pomocy społecznej, placówce opiekuńczo-wychowawczej, młodzieżowym ośrodku wychowawczym, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, zakładzie opiekuńczo-leczniczym, zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym, szkole wojskowej lub innej szkole, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatnie pełne utrzymanie.

Warto przeczytać:

Zasiłek nie należy się również, jeżeli członkowi rodziny przysługuje za granicą świadczenie na pokrycie wydatków związanych z pielęgnacją tej osoby, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej.

Świadczenie nie zostanie także wypłacone tym, którzy są uprawnieni do dodatku pielęgnacyjnego. Osobie, której przyznano dodatek pielęgnacyjny za okres, za który wypłacono zasiłek pielęgnacyjny, Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub inny organ emerytalny czy rentowy, który przyznał dodatek pielęgnacyjny, wypłaca emeryturę lub rentę pomniejszoną o kwotę odpowiadającą wysokości wypłaconego za ten okres zasiłku pielęgnacyjnego.

Przed nami już trzecia niedziela lutego - czy można 16 lutego w niedzielę zrobić zakupy we wszystkich sklepach, czy też obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Gdzie można zrobić zakupy 16 lutego? Kiedy są niedziele handlowe w całym 2020 roku - lista. Kliknij po prostu w ten tekst a dowiesz się wszystkiego.

Dyplom zawodowy robi różnicę: lepszy start na rynku pracy.

Wideo

Materiał oryginalny: Zasiłek pielęgnacyjny. Komu przysługuje i ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny? Gdzie złożyć wniosek o zasiłek pielęgnacyjny? [16.02.2020 r.] - Strefa Biznesu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Przy tak dużym wzroście wynagrodzeń oraz dla opiekunów dla dzieci niepełnosprawnych powinno podnieść się zasiłek pielęgnacyjny do 250 zł lub nawet 300 zł. Gdzie znajdę opiekunkę za 215 zł ? Czy znowu przez 12 lat nic się nie dołoży dla niepełnosprawnych?

Z
Zm

Nasral pis niepełnosprawnym jak się ma 215 zł do 500 plus dla nierobów

M
Michael

MUSISZ PRZECZYTAĆ:

Cześć, jestem Michael Traversa Po 3 latach związku z Heleną zerwała ze mną, zrobiłem wszystko, co możliwe, by ją sprowadzić, ale wszystko poszło na marne. Tak bardzo jej pragnąłem z powodu miłości, którą do niej mam, błagałem i składałem jej obietnice, ale odmówiła. Wyjaśniłem mój problem mojemu przyjacielowi, a on zasugerował, że powinienem raczej skontaktować się z rzucającym zaklęcia, który mógłby mi pomóc rzucić zaklęcie, aby ją przywrócić, ale jestem typem, który nigdy wcześniej nie wierzył w zaklęcia, nie miałem wyboru, jak dać mu próbę, skontaktowałem się z rzucającym zaklęcia na jego WhatsApp, i powiedział mi, że nie ma problemu, że wszystko będzie w porządku w ciągu 24 godzin, że mój były wróci do mnie w ciągu 24 godzin po rzuceniu zaklęcia, rzucił zaklęcie i, co zaskakujące w ciągu 24 godzin było około 16.00 07.02.2020. Helena (moja była) zadzwoniła do mnie, byłem tak zaskoczony, że odebrałem telefon i powiedziała tylko, że jest jej tak przykro z powodu wszystkiego, a ona zgodziła się znowu ze mną mieszkać. Byłam bardzo szczęśliwa i poszłam do niej, dlatego znów zaczęliśmy szczęśliwie żyć razem. Od tamtej pory obiecałem, że każdemu, kogo znam, który ma problem z relacją, pomogę takiej osobie, kierując ją do jedynego prawdziwego i potężnego rzucającego zaklęcia, który pomógł mi z moim problemem. Skontaktuj się z Dr Ogundele z WhatsApp lub Viber Chat: 27638836445. E-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com.

G
Gość
29 stycznia, 22:08, Wkurzona:

Jak to jest w tym kraju ,gdzie żeruje się na ludziach niepełnosprawnych.,że znacznym stopniem niepełnosprawności. Moja Mamusia pracowała ,trzy dekady na PKP ,straciła ,dtoeir ,dostała rentę . Gdy brakowało jej pieniędzy na życie ,leki i cała resztę ,poprosiła o pomoc MOPR ,ten powiedział że może pracować w zakładzie pracy chronionej . Pomimo ze miała znaczny stopień ,i mosialam jej pomaga w życiu codziennym. Byłam zmuszona wręcz wyjechać z Polski ,mozna by powiedzieć za chlebem ,praca ,mieszkaniem ,gdyż ani Nb jednej z tych wymienionych rzeczy nueualam w Polsce. Chciałam ,żeby opiekę nad moją Mamusia przejęła jej nsjlepsza przyjaciółka ,to znaczy że byłoby tak ,iż ja bym była odpowiedzialna za zapewnienie Mamusi opieki ,ale tak jak było 520 zł. otrzymywałaby jej przyjaciółka ,która by się nią opiekowała . Uważam że jest to zupełnie normalne ,ale nie jest to normalne rządzącym w Polsce. Oni uważają ,że opiekować się mogą tylko rodziny najbliższe ,nawet nie kuzynka . A jeśli nie ma takich ,to do domu opieki !! Wiecie o co chodzi ?! To nie da domy opieki tylko obozy koncentracyjnego ,biorące olbrzymie pieniądze ,i jeszcze od tej osoby niepełnosprawnej ,a ta niepełnosprawną jest przez nich poniżana w okrutny sposób. Pamiętamy wszyscy ,jak było z takim domem opieki gdzieś koło Warszawy ,syn ,który przyleciał do Polski z UK ,i zobaczył w jakim stanie jest jegoamudia yo się przestraszył. Wypowiadał się w mediach . Taka to przyszłość na dole szykują rządzący w Polsce ,ludziom ,którzy ciężko pracowali ,utracili zdrowie ,ale żeby dać możliwość wyboru opieki dla tej osoby to już nie . Ale sobie to kadr jak czytam w mediach społecznościowych to przyznają olbrzymie nagrody ,podwyżki ,s emerytom ciężko chorym ,nic ,dadzą im nędzne 215 zł. I uważają ,że ci ludzie będą im bić pokłony !! Ten kraj jest cały chory i ludzie są chorzy . Pomaga się i rozdaje pieniądze na prawo i lewo nierobom ,dzie[wulgaryzm]obom którzy nie pracują ( rodzice ) tylko pasożytują na 500 . Patologia goni patologie. Nie będzie lepiej ,dopuki są w polskim parlamencie sami obcy narodowościowo więcej Żydów ,ludobojcow ukraińskich ,byłych sowietów ,nie wiem czy da jacyś Polacy ,nie sądzę żeby byli.

29 stycznia, 22:26, Black:

Kobieto, żal się tego czyta

30 stycznia, 12:49, Gość:

Osoby ze znacznym stopniem nie mogą pracować ! Proszę nie pisać głupot !

Od 2 lat mam znaczny stopień niepełnosprawności. Pracuję normalnie tzn. 7 godz.

G
Gość

Czy osoba ze stopniem lekkim to naprawde osoba niepelnosprawna.Mam wrazenie ze te osoby sa traktowane jako zdrowe.Malo ,ze nie naleza im sie zadne dodatki to jeszcze w pracy wymaga sie 100 procentowej wydajnosci.Gdzie sens a gdzie logika zatem w orzekaniu tego stopnia.

G
Gość
30 stycznia, 21:46, Fil:

Praca chroniona co to jest utworzone agencje ochrony przez bylych sb i sprzatanie ludzie pracuja po 300godzin pelnosprawni tyle nie pracuja

Niestety tak jest. U mnie w pracy sa takie Panie, współczuję im. Bo pracują jak pełnosprawne. Znam dwóch takich właścicieli firm, ciagu dwoch trzech lat z przecietnego kowalskiego, zmieniają auta jak rękawiczki, dom, kupione mieszkanie, wakacje trzy razy w roku. Wszystko ok, tylko nie kosztem krzywdy ludzi i cwaniactwa. Takie mamy przepisy i prawo, że wykorzystuje sie słabszych. Przykre.

G
Gość
29 stycznia, 22:08, Wkurzona:

Jak to jest w tym kraju ,gdzie żeruje się na ludziach niepełnosprawnych.,że znacznym stopniem niepełnosprawności. Moja Mamusia pracowała ,trzy dekady na PKP ,straciła ,dtoeir ,dostała rentę . Gdy brakowało jej pieniędzy na życie ,leki i cała resztę ,poprosiła o pomoc MOPR ,ten powiedział że może pracować w zakładzie pracy chronionej . Pomimo ze miała znaczny stopień ,i mosialam jej pomaga w życiu codziennym. Byłam zmuszona wręcz wyjechać z Polski ,mozna by powiedzieć za chlebem ,praca ,mieszkaniem ,gdyż ani Nb jednej z tych wymienionych rzeczy nueualam w Polsce. Chciałam ,żeby opiekę nad moją Mamusia przejęła jej nsjlepsza przyjaciółka ,to znaczy że byłoby tak ,iż ja bym była odpowiedzialna za zapewnienie Mamusi opieki ,ale tak jak było 520 zł. otrzymywałaby jej przyjaciółka ,która by się nią opiekowała . Uważam że jest to zupełnie normalne ,ale nie jest to normalne rządzącym w Polsce. Oni uważają ,że opiekować się mogą tylko rodziny najbliższe ,nawet nie kuzynka . A jeśli nie ma takich ,to do domu opieki !! Wiecie o co chodzi ?! To nie da domy opieki tylko obozy koncentracyjnego ,biorące olbrzymie pieniądze ,i jeszcze od tej osoby niepełnosprawnej ,a ta niepełnosprawną jest przez nich poniżana w okrutny sposób. Pamiętamy wszyscy ,jak było z takim domem opieki gdzieś koło Warszawy ,syn ,który przyleciał do Polski z UK ,i zobaczył w jakim stanie jest jegoamudia yo się przestraszył. Wypowiadał się w mediach . Taka to przyszłość na dole szykują rządzący w Polsce ,ludziom ,którzy ciężko pracowali ,utracili zdrowie ,ale żeby dać możliwość wyboru opieki dla tej osoby to już nie . Ale sobie to kadr jak czytam w mediach społecznościowych to przyznają olbrzymie nagrody ,podwyżki ,s emerytom ciężko chorym ,nic ,dadzą im nędzne 215 zł. I uważają ,że ci ludzie będą im bić pokłony !! Ten kraj jest cały chory i ludzie są chorzy . Pomaga się i rozdaje pieniądze na prawo i lewo nierobom ,dzie[wulgaryzm]obom którzy nie pracują ( rodzice ) tylko pasożytują na 500 . Patologia goni patologie. Nie będzie lepiej ,dopuki są w polskim parlamencie sami obcy narodowościowo więcej Żydów ,ludobojcow ukraińskich ,byłych sowietów ,nie wiem czy da jacyś Polacy ,nie sądzę żeby byli.

29 stycznia, 22:26, Black:

Kobieto, żal się tego czyta

30 stycznia, 12:49, Gość:

Osoby ze znacznym stopniem nie mogą pracować ! Proszę nie pisać głupot !

30 stycznia, 16:33, Niepełnosprawny:

Pierwsze słyszę żeby niemożna było pracować na grupie znacznej.Jaki sąd tego zakazał.Niech ludzie nieopowiadaja głupot.Poprostu trzeba mieć szczęście żeby znaleźć adekwatną pracę do swojego schorzenia.Co zapewne graniczy z cudem.Najgorsza pracą dla niepełnosprawnych to praca w złodziejskich agencjach ochrony żerujących na pefronie i wyzyskujących niepełnosprawnych z godności .

Dokładnie firmy dostają tyle samo i wiecej dodatków za pracowników z orzeczeniem , nie zapewniając odpowiednich warunków. Ludzie z orzeczeniami pracują po 12 godz. bo nikt nie chce takich na 8 czy 7 godz. Zamiast dać chorym to daje sie pracodawcą. Obserwuję tych z ochrony jakie warunki mają, żadne. Siedzą w malych kanciapach lub na dworze. Powinni pracodawcy którzy ich ztrudniaja za te dodatki dawac im bonusy np. ciepły posiłek, ubiór, rehabilitację ( która rencistą sie nie należy, bo dostają rentę) , bony świąteczne, dofinansowanie do wyjazdów urlopowych. Może duże firmy tak mają, jednak większość małych firm które potworzyło sie jak grzybów po deszczu. Jest to śmiech na sali. Zapewnienie odpowiednich warunków dla tych ludzi z niepełnosprawnością, powiem tak :Żenada.

F
Fil

Praca chroniona co to jest utworzone agencje ochrony przez bylych sb i sprzatanie ludzie pracuja po 300godzin pelnosprawni tyle nie pracuja

N
Niepełnosprawny
29 stycznia, 22:08, Wkurzona:

Jak to jest w tym kraju ,gdzie żeruje się na ludziach niepełnosprawnych.,że znacznym stopniem niepełnosprawności. Moja Mamusia pracowała ,trzy dekady na PKP ,straciła ,dtoeir ,dostała rentę . Gdy brakowało jej pieniędzy na życie ,leki i cała resztę ,poprosiła o pomoc MOPR ,ten powiedział że może pracować w zakładzie pracy chronionej . Pomimo ze miała znaczny stopień ,i mosialam jej pomaga w życiu codziennym. Byłam zmuszona wręcz wyjechać z Polski ,mozna by powiedzieć za chlebem ,praca ,mieszkaniem ,gdyż ani Nb jednej z tych wymienionych rzeczy nueualam w Polsce. Chciałam ,żeby opiekę nad moją Mamusia przejęła jej nsjlepsza przyjaciółka ,to znaczy że byłoby tak ,iż ja bym była odpowiedzialna za zapewnienie Mamusi opieki ,ale tak jak było 520 zł. otrzymywałaby jej przyjaciółka ,która by się nią opiekowała . Uważam że jest to zupełnie normalne ,ale nie jest to normalne rządzącym w Polsce. Oni uważają ,że opiekować się mogą tylko rodziny najbliższe ,nawet nie kuzynka . A jeśli nie ma takich ,to do domu opieki !! Wiecie o co chodzi ?! To nie da domy opieki tylko obozy koncentracyjnego ,biorące olbrzymie pieniądze ,i jeszcze od tej osoby niepełnosprawnej ,a ta niepełnosprawną jest przez nich poniżana w okrutny sposób. Pamiętamy wszyscy ,jak było z takim domem opieki gdzieś koło Warszawy ,syn ,który przyleciał do Polski z UK ,i zobaczył w jakim stanie jest jegoamudia yo się przestraszył. Wypowiadał się w mediach . Taka to przyszłość na dole szykują rządzący w Polsce ,ludziom ,którzy ciężko pracowali ,utracili zdrowie ,ale żeby dać możliwość wyboru opieki dla tej osoby to już nie . Ale sobie to kadr jak czytam w mediach społecznościowych to przyznają olbrzymie nagrody ,podwyżki ,s emerytom ciężko chorym ,nic ,dadzą im nędzne 215 zł. I uważają ,że ci ludzie będą im bić pokłony !! Ten kraj jest cały chory i ludzie są chorzy . Pomaga się i rozdaje pieniądze na prawo i lewo nierobom ,dzie[wulgaryzm]obom którzy nie pracują ( rodzice ) tylko pasożytują na 500 . Patologia goni patologie. Nie będzie lepiej ,dopuki są w polskim parlamencie sami obcy narodowościowo więcej Żydów ,ludobojcow ukraińskich ,byłych sowietów ,nie wiem czy da jacyś Polacy ,nie sądzę żeby byli.

29 stycznia, 22:26, Black:

Kobieto, żal się tego czyta

30 stycznia, 12:49, Gość:

Osoby ze znacznym stopniem nie mogą pracować ! Proszę nie pisać głupot !

Pierwsze słyszę żeby niemożna było pracować na grupie znacznej.Jaki sąd tego zakazał.Niech ludzie nieopowiadaja głupot.Poprostu trzeba mieć szczęście żeby znaleźć adekwatną pracę do swojego schorzenia.Co zapewne graniczy z cudem.Najgorsza pracą dla niepełnosprawnych to praca w złodziejskich agencjach ochrony żerujących na pefronie i wyzyskujących niepełnosprawnych z godności .

G
Gość
29 stycznia, 22:08, Wkurzona:

Jak to jest w tym kraju ,gdzie żeruje się na ludziach niepełnosprawnych.,że znacznym stopniem niepełnosprawności. Moja Mamusia pracowała ,trzy dekady na PKP ,straciła ,dtoeir ,dostała rentę . Gdy brakowało jej pieniędzy na życie ,leki i cała resztę ,poprosiła o pomoc MOPR ,ten powiedział że może pracować w zakładzie pracy chronionej . Pomimo ze miała znaczny stopień ,i mosialam jej pomaga w życiu codziennym. Byłam zmuszona wręcz wyjechać z Polski ,mozna by powiedzieć za chlebem ,praca ,mieszkaniem ,gdyż ani Nb jednej z tych wymienionych rzeczy nueualam w Polsce. Chciałam ,żeby opiekę nad moją Mamusia przejęła jej nsjlepsza przyjaciółka ,to znaczy że byłoby tak ,iż ja bym była odpowiedzialna za zapewnienie Mamusi opieki ,ale tak jak było 520 zł. otrzymywałaby jej przyjaciółka ,która by się nią opiekowała . Uważam że jest to zupełnie normalne ,ale nie jest to normalne rządzącym w Polsce. Oni uważają ,że opiekować się mogą tylko rodziny najbliższe ,nawet nie kuzynka . A jeśli nie ma takich ,to do domu opieki !! Wiecie o co chodzi ?! To nie da domy opieki tylko obozy koncentracyjnego ,biorące olbrzymie pieniądze ,i jeszcze od tej osoby niepełnosprawnej ,a ta niepełnosprawną jest przez nich poniżana w okrutny sposób. Pamiętamy wszyscy ,jak było z takim domem opieki gdzieś koło Warszawy ,syn ,który przyleciał do Polski z UK ,i zobaczył w jakim stanie jest jegoamudia yo się przestraszył. Wypowiadał się w mediach . Taka to przyszłość na dole szykują rządzący w Polsce ,ludziom ,którzy ciężko pracowali ,utracili zdrowie ,ale żeby dać możliwość wyboru opieki dla tej osoby to już nie . Ale sobie to kadr jak czytam w mediach społecznościowych to przyznają olbrzymie nagrody ,podwyżki ,s emerytom ciężko chorym ,nic ,dadzą im nędzne 215 zł. I uważają ,że ci ludzie będą im bić pokłony !! Ten kraj jest cały chory i ludzie są chorzy . Pomaga się i rozdaje pieniądze na prawo i lewo nierobom ,dzie[wulgaryzm]obom którzy nie pracują ( rodzice ) tylko pasożytują na 500 . Patologia goni patologie. Nie będzie lepiej ,dopuki są w polskim parlamencie sami obcy narodowościowo więcej Żydów ,ludobojcow ukraińskich ,byłych sowietów ,nie wiem czy da jacyś Polacy ,nie sądzę żeby byli.

29 stycznia, 22:26, Black:

Kobieto, żal się tego czyta

Osoby ze znacznym stopniem nie mogą pracować ! Proszę nie pisać głupot !

F
Faith
Chcę, żeby cały świat wiedział o tym rzucającym zaklęcia, którego poznałem jakiś czas temu, nie mogę powiedzieć wszystkiego, co dla mnie zrobił. moja żona zostawiła mnie 4 lata temu z moimi dziećmi surfowałem po sieci, kiedy spotkałem się ze świadectwem tego wspaniałego mężczyzny w Internecie, postanowiłem spróbować i moja żona wróciła teraz i znów jesteśmy szczęśliwi, ponieważ przyczyna jest zbyt zapisana wszystko, co mogę powiedzieć, to bardzo dziękuję, jestem bardzo szczęśliwy. i zapewnił mnie, że robi wiele magii, w tym

Czar miłości

Zaklęcie mocy

Sukces

Los choroby

Los ciąży

Zaklęcie małżeństwa

Rodzaj pracy

Zaklęcie ochronne

Wygraj zaklęcie z rejestru karnego

Dużo szczęścia itp.

potrzebujesz jego pomocy, potężny dr Ajayi skontaktuj się z nim na ten adres e-mail (drajayi1990@gmail.com) lub dodaj go na whatsapp 2347084887094 i przedyskutuj z nim swój problem. To dobry człowiek i zawsze będę mu wdzięczny. Dziękuję Ci.
G
Gość

Komisje lekarskje I orzeczenia ktor zdrowie osob do samodzielnej egzystencji wedlug wiedzy medyczna?,?Stan zdrowja nie pozwala na samodzielna egzystencje wymaga pomocy osob bliskich A orzeczenie wydaje sie na 2 lata a czesniej na 4 lata ten przepis jest stosowany tak jak kto chce z komisji Keenum na stale kazdy wie ze te komisje to podzial niepelnosprawnosci razaco widoczna niepewnosprawnoscia o samodzielnej egzystencji sa podawani po odwolali do orzeczenia I dodatkowych baden przywracaja niepelnosprawnosc zmuszaja na cierpienie osob z takim schorzeniami ktore sprawie bol oraz prosic opiekina z niskimi dochodami o do zebrania o pomoc do punktow medycznych Lekarskie orzeczenia specjalistow przez drugiego specialista podwazane Orzecznictwo powinno byc jednoznaczne okresowe stale a nie dzielci wedlug widzimisie lekarza komisyjnego na uslugach urzedu ozekajacego

B
Black
29 stycznia, 22:08, Wkurzona:

Jak to jest w tym kraju ,gdzie żeruje się na ludziach niepełnosprawnych.,że znacznym stopniem niepełnosprawności. Moja Mamusia pracowała ,trzy dekady na PKP ,straciła ,dtoeir ,dostała rentę . Gdy brakowało jej pieniędzy na życie ,leki i cała resztę ,poprosiła o pomoc MOPR ,ten powiedział że może pracować w zakładzie pracy chronionej . Pomimo ze miała znaczny stopień ,i mosialam jej pomaga w życiu codziennym. Byłam zmuszona wręcz wyjechać z Polski ,mozna by powiedzieć za chlebem ,praca ,mieszkaniem ,gdyż ani Nb jednej z tych wymienionych rzeczy nueualam w Polsce. Chciałam ,żeby opiekę nad moją Mamusia przejęła jej nsjlepsza przyjaciółka ,to znaczy że byłoby tak ,iż ja bym była odpowiedzialna za zapewnienie Mamusi opieki ,ale tak jak było 520 zł. otrzymywałaby jej przyjaciółka ,która by się nią opiekowała . Uważam że jest to zupełnie normalne ,ale nie jest to normalne rządzącym w Polsce. Oni uważają ,że opiekować się mogą tylko rodziny najbliższe ,nawet nie kuzynka . A jeśli nie ma takich ,to do domu opieki !! Wiecie o co chodzi ?! To nie da domy opieki tylko obozy koncentracyjnego ,biorące olbrzymie pieniądze ,i jeszcze od tej osoby niepełnosprawnej ,a ta niepełnosprawną jest przez nich poniżana w okrutny sposób. Pamiętamy wszyscy ,jak było z takim domem opieki gdzieś koło Warszawy ,syn ,który przyleciał do Polski z UK ,i zobaczył w jakim stanie jest jegoamudia yo się przestraszył. Wypowiadał się w mediach . Taka to przyszłość na dole szykują rządzący w Polsce ,ludziom ,którzy ciężko pracowali ,utracili zdrowie ,ale żeby dać możliwość wyboru opieki dla tej osoby to już nie . Ale sobie to kadr jak czytam w mediach społecznościowych to przyznają olbrzymie nagrody ,podwyżki ,s emerytom ciężko chorym ,nic ,dadzą im nędzne 215 zł. I uważają ,że ci ludzie będą im bić pokłony !! Ten kraj jest cały chory i ludzie są chorzy . Pomaga się i rozdaje pieniądze na prawo i lewo nierobom ,dzie[wulgaryzm]obom którzy nie pracują ( rodzice ) tylko pasożytują na 500 . Patologia goni patologie. Nie będzie lepiej ,dopuki są w polskim parlamencie sami obcy narodowościowo więcej Żydów ,ludobojcow ukraińskich ,byłych sowietów ,nie wiem czy da jacyś Polacy ,nie sądzę żeby byli.

Kobieto, żal się tego czyta

W
Wkurzona

Jak to jest w tym kraju ,gdzie żeruje się na ludziach niepełnosprawnych.,że znacznym stopniem niepełnosprawności. Moja Mamusia pracowała ,trzy dekady na PKP ,straciła ,dtoeir ,dostała rentę . Gdy brakowało jej pieniędzy na życie ,leki i cała resztę ,poprosiła o pomoc MOPR ,ten powiedział że może pracować w zakładzie pracy chronionej . Pomimo ze miała znaczny stopień ,i mosialam jej pomaga w życiu codziennym. Byłam zmuszona wręcz wyjechać z Polski ,mozna by powiedzieć za chlebem ,praca ,mieszkaniem ,gdyż ani Nb jednej z tych wymienionych rzeczy nueualam w Polsce. Chciałam ,żeby opiekę nad moją Mamusia przejęła jej nsjlepsza przyjaciółka ,to znaczy że byłoby tak ,iż ja bym była odpowiedzialna za zapewnienie Mamusi opieki ,ale tak jak było 520 zł. otrzymywałaby jej przyjaciółka ,która by się nią opiekowała . Uważam że jest to zupełnie normalne ,ale nie jest to normalne rządzącym w Polsce. Oni uważają ,że opiekować się mogą tylko rodziny najbliższe ,nawet nie kuzynka . A jeśli nie ma takich ,to do domu opieki !! Wiecie o co chodzi ?! To nie da domy opieki tylko obozy koncentracyjnego ,biorące olbrzymie pieniądze ,i jeszcze od tej osoby niepełnosprawnej ,a ta niepełnosprawną jest przez nich poniżana w okrutny sposób. Pamiętamy wszyscy ,jak było z takim domem opieki gdzieś koło Warszawy ,syn ,który przyleciał do Polski z UK ,i zobaczył w jakim stanie jest jegoamudia yo się przestraszył. Wypowiadał się w mediach . Taka to przyszłość na dole szykują rządzący w Polsce ,ludziom ,którzy ciężko pracowali ,utracili zdrowie ,ale żeby dać możliwość wyboru opieki dla tej osoby to już nie . Ale sobie to kadr jak czytam w mediach społecznościowych to przyznają olbrzymie nagrody ,podwyżki ,s emerytom ciężko chorym ,nic ,dadzą im nędzne 215 zł. I uważają ,że ci ludzie będą im bić pokłony !! Ten kraj jest cały chory i ludzie są chorzy . Pomaga się i rozdaje pieniądze na prawo i lewo nierobom ,dzie[wulgaryzm]obom którzy nie pracują ( rodzice ) tylko pasożytują na 500 . Patologia goni patologie. Nie będzie lepiej ,dopuki są w polskim parlamencie sami obcy narodowościowo więcej Żydów ,ludobojcow ukraińskich ,byłych sowietów ,nie wiem czy da jacyś Polacy ,nie sądzę żeby byli.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3