Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 83-75 (zdjęcia, wideo)

(krab)
Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk
Zastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk Łukasz Capar
Energa Czarni Słupsk po raz trzeci z rzędu przegrali w walce o miejsca 1-6 w Tauron Basket Lidze. Po raz kolejny zagrali fatalnie w czwartej kwarcie. W trzeciej Czarni prowadzili nawet 12 punktami.
Zastal Zielona Góra - Energa Czarni SłupskZastal Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk

Kwarty: [16:20] [21:16] [10:19] [36:20]

Słupszczanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie w Zielonej Górze. Po pierwszej kwarcie prowadzili czterema punktami, niestety nasi dwaj podkoszowi zawodnicy szybko zaczęli popełniać faule i w drugiej kwarcie Weaver i Morrison mieli ich po trzy.

Skrót meczu oraz konferencja prasowa z udziałem Dainiusa Adomaitisa oraz Manatasa Cesnauskisa

Po przerwie Energa Czarni ruszyli do ataku, rzucili dziewięć punktów z rzędu przy zerowej skuteczności gospodarzy. Wyszli na 12 punktowe prowadzenie i wydawało się, że do końca spotkania będą kontrolowali grę.

Tymczasem czwarta kwarta należała do Zastalu, który zaczął trafiać za trzy punkty, nasz kosz z dystansu dziurawił Flieger i Mirković. Weaver i Morrison zeszli za pięć przewinień. Leończyk musiał zejść, bo nabawił się kontuzji nogi. Zastal wygrywał ostatnią kwartę już 14-0. Trener Adomaitis brał czas, ale akcje, które kazał grać naszym zawodnikom kończyły się niecelnymi rzutami. Czarni próbowali jeszcze gonić rywala, ale było już za późno.

To trzecia z rzędu porażka Energi czarnych w walce o miejsca 1-6 Tauron Basket Ligi przed play-off.

Obszerna relacja z meczu, opinie zawodników i trenerów w poniedziałek, 26 marca w papierowym wydaniu Głosu Pomorza. Gazetę możesz również kupić w formie e-wydania KLIKNIJ TU