Zawodnicy Baszty Bytów zdobyli cztery medale

Wojciech Frelichowski
Na żagańskiej trasie Zofia Rzeszutek zmierza po złoty medal mistrzostw Polski LZS. Ze zbioru Baszty
Zawodnicy Baszty Bytów zdobyli cztery medale w przełajowych mistrzostwach Polski LZS.

Dla reprezentantów Baszty była to bardzo udana wyprawa do województwa lubuskiego. W Żaganiu podopieczni trenera Tomasza Natkańca stanęli cztery razy na podium. Rywalizację juniorek wygrała Zofia Rzeszutek (Baszta). W pokonanym polu pozostawiła kolarki, które uważane były za faworytki. Na drugim miejscu zameldowała się Anna Tomczyńska (Koźminianka Koźminek).

W kategorii juniorów młodszych zwyciężył Tomasz Rzeszutek (Baszta). Drugi był Dawid Łączkiewicz (Koźminianka). W juniorach triumfował Kamil Małecki (Baszta). Na kolejnych miejscach finiszowali: 2. Regimiusz Gil (POM Strzelce Krajeńskie), 3. Patryk Złotowicz (Stobrawa Kluczbork). Rywalizację elity wygrał Bartosz Pilis (Mexller). Czwarty był Andrzej Kaiser (wychowanek bytowskiej Baszty), który obecnie reprezentuje Corratec Team Poznań. Na piątym miejscu przyjechał na metę Piotr Rzeszutek (Baszta), a to zapewniło mu srebro w orlikach.

Klasyfikacja klubowa: 1. Baszta - 40 pkt, 2. Start Tomaszów Mazowiecki - 30 pkt, 3. Koźminianka Koźminek - 25 pkt, 4. Trasa Zielona Góra - 22 pkt, 5. Huragan Żagań - 19 pkt.

Klasyfikacja wojewódzka: 1. Lubuskie - 68 punktów, 2. Pomorskie - 40 pkt, 3. Wielkopolskie - 37 pkt.