Złoty chłopak ze Słupska. Marek Zakrzewski podwójnym mistrzem Europy!

Krzysztof Głowinkowski
Marek Zakrzewski - zawodnik AML Słupsk.
Marek Zakrzewski - zawodnik AML Słupsk. Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki
Niesamowity Marek Zakrzewski zdobył drugi złoty medal podczas mistrzostw Europy U20 w Jerozolimie. Bieg na 200 metrów wygrał z czasem 20.63.

Dla zawodnika AML Słupsk niemożliwe nie istnieje. Marek Zakrzewski podwójnym mistrzem Europy do lat 20. Przez ostatnie 32 lata nikt tego nie dokonał. Do złotego medalu wywalczonego wczoraj w biegu na 100 m, dołożył drugie złoto na 200 metrów. Słupszczanin jest pierwszym sprinterem, który dokonał tego wyczynu od 1991 roku.

W finałowym biegu nie dał najmniejszych szans swoim rywalom. 20.63 to jego najlepszy wynik w karierze na tym dystansie.

Powołanie na 19. Mistrzostwa Świata
Podopieczny Tomasza Czubaka został powołany do seniorskiej kadry Polski na 19. Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. Zawodnik AML Słupsk wystąpi w sztafecie 4x100. Mistrzostwa odbędą się w dniach 19 - 27 sierpnia 2023 r.