MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znamy wyniki matur 2020. Słupsk i powiat nie wypadły najlepiej na tle województwa

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Fot. Karolina Misztal
Znane są już wyniki tegorocznych matur, które ze względu na epidemię koronawirusa były wyjątkowe – zrezygnowano z części ustnej egzaminu. Słupsk i powiat nie wypadły najlepiej na tle województwa.

11 sierpnia poznaliśmy wyniki tegorocznych matur. Nasz region nie wypadł najlepiej – zarówno na tle kraju, jak i województwa. W skali kraju egzamin zdało 74% absolwentów, w województwie pomorskim 71,6%, w Słupsku 67% a w powiecie słupskim już tylko 51% - w woj. pomorskim gorzej było jedynie w powiecie sztumskim, gdzie zdawalność wynosiła 47%. W woj. pomorskim do matur przystąpiły 15 603 osoby, w naszym mieście 1353, a w powiecie 71.

Matura 2020 - język polski. Rozprawka z "Wesela" nie była tr...

Są to jednak wyniki biorące pod uwagę wszystkie szkoły, także te niepubliczne. Jeśli chodzi o miejskie placówki to wyniki matur są bardzo zadowalając. W liceach ogólnokształcących prowadzonych przez miasto egzamin zdało 89,6% (dla porównania woj. pomorskie to 79,4%, a kraj 81,1%). W technikach zdało 66% uczniów podchodzących do matury (woj. pomorskie 58%, kraj 62%). W Słupsku najlepiej wypadło II liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, a jeśli chodzi o szkoły techniczne - Zespół Szkół Ekonomicznych.

Słupskim maturzystom najlepiej poszedł język angielski, który na poziomie podstawowym zdało 91% uczniów. Na drugim miejscu był język polski (88%), na trzecim język rosyjski (86%). Maturę z matematyki zdało 73% absolwentów ze Słupska, a język niemiecki 67%.

W powiecie sytuacja wyglądała nieco inaczej. Tu najlepiej wypadł język niemiecki – 100% piszących egzamin z tego języka zdało. Maturę z polskiego zdało 93% uczniów, z angielskiego 86%, a z matematyki 54%. Nikt nie zdecydował się na język rosyjski.

Zobacz także: Matura 2020 - język polski. Rozprawka z "Wesela" nie była trudna dla maturzystów.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza