Zwycięski sparing Eko Energy Hitu Kobylnica

res
M. Królik zdobyła 9 pkt.
M. Królik zdobyła 9 pkt. K. Nagórek
Eko Energy Hit Kobylnica wygrał sparing z Salosem Szczecin. Było to ostatnie spotkanie podopiecznych Roberta Pietrasia przed rozpoczeciem gier w lI lidze.

Mecz rozgrywano po 5 kwart po 10 minut, bez zatrzymywanego czasu. - Wynik nie do końca oddaje naszą przewagę, ponieważ zagraliśmy na słabej skuteczności - podkreśla Robert Pietraś.

Hit wygrał walkę na tablicach 40:18, aż 17 piłek zebrał z tablicy przeciwnika, lecz nie umiał tego zamienić na punkty. Pod koszami brylowała Aleksandra Jagodzińska (9 zbiórek). Hit miał 11 asyst, najlepsza w tej klasyfikacji była w tym meczu Luiza Staciwa - 5 podań. - Biorąc pod uwagę ponadmiesięczną przerwę od grania uważam, że Hit rozegrał dobre zawody. Należałoby poprawić tylko skuteczność - podkreśla Pietraś.

Był to jeden z pierwszych meczów Eko Energy Hitu Kobylnica, w którym obok siebie zagrały mama - Monika i córka - Weronika Królik. W weekend Hit rozpoczyna gry w II lidze.

Pierwszym rywalem kobylniczanek będzie najgroźniejszy ich przeciwnik Basket 25 Bydgoszcz. Mecz odbędzie się w niedzielę w Bydgoszczy.

Salos Szczecin - Eko Energy Hit Kobylnica 35:44

Eko Energy Hit: M. Królik 9, Płaczkiewicz 9, Jóźwiak 8, Niezgoda 6, Jagodzińska 6, Staciwa 4, W. Królik 2, Klimowska 0, Hrywna 0, Klomfas 0.