Jacek Wójcik
7. Bieg Króla Eryka w Darłowie
7. Bieg Króla Eryka w Darłowie Jacek Wójcik
Blisko 230 osób ukończyło 7. Bieg Króla Eryka Pomorskiego. Sobotni bieg w Darłowie był bardzo szybki, chociaż rozpoczął się od opóźnienia.

Organizatorzy zmuszeni byli przesunąć start o kilkanaście minut rywalizacji z uwagi na przejazd przez miasto kolumny z prezydentem Andrzejem Dudą, który obserwował ćwiczenia Anakonda 2023 na usteckim poligonie. Zanim padł sygnał do startu, nad Darłowem pojawiły się ciemniejsze chmury. Spodziewanej ulewy jednak nie było. Lekko tylko pokropiło i biegacze mogli wyruszyć na trasę.

Dystans 10 kilometrów najszybciej pokonał Patryk Błaszczyk z Jantara Ustka. Pomimo parnego powietrza i końcówki na długim podbiegu, uzyskał bardzo dobry wynik 30 minut i 45 sekund. O tym jak dobry był to wynik przekonać mogła przewaga na mecie nad kolejnymi uczestnikami. Drugi Grzegorz Kujawski (Forma Jak Wino Puck) stracił aż 52 sekundy. Trzeci finiszował Dawid Garski z AML Słupsk, w czasie 32.05.

Najlepszym biegaczem z regionu koszalińskiego okazał się Mateusz Witkowski (Nowe Bielice), piąty z czasem 33.41 min. Na 7. i 8. miejscu uplasowali się najlepsi z powiatu sławieńskiego, Adrian Kępka (Darłowskie Charty, 34.56) i Jan Rybarczyk (Żyj z Energią Darłowo, 35.12).

Najlepsze z 60. startujących kobiet, dobiegły na początku trzeciej dziesiątki klasyfikacji open. Zwyciężczynią 7. Biegu Eryka została Kamila Pobłocka-Dobrowolska z UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork, z wynikiem 38.46 min. Po zaciętej walce pokonała o 6 sekund Ukrainkę Krystynę Bohomiahkową. Jako trzecia linię mety minęła Antonina Wirkus z LKB im. Braci Petk Lębork (40.15). Na 4. miejscu uplasowała się najlepsza z koszalińskich biegaczek, Olga Zatoń (Biegolas Koszalin, 40.28). Z kolei najszybszą z powiatu sławieńskiego okazała się Monika Harbutiak z Cisowa (7. miejsce, 43.22).