MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Adam Treder: „Zawsze przychodzi refleksja, że coś można było zrobić lepiej”

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Adam Treder
Adam Treder Krzysztof Głowinkowski
Adam Treder w wyborach na prezydenta Słupska uzyskał 5447 głosów (19,48 proc.). Walka o drugi najlepszy wynik była zacięta, ale ostatecznie w wyścigu o prezydenturę kandydat Prawa i Sprawiedliwości zajął przedostatnie miejsce.

Emocje jeszcze nie opadły po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów samorządowych w Słupsku. O tym, kto zasiądzie w fotelu prezydenta rozstrzygnie druga tura, w której zmierzą się Krystyna Danilecka-Wojewódzka i Paweł Szewczyk.

O skomentowanie wyników poprosiliśmy Adama Tredera.

- Mój wynik uważam za satysfakcjonujący, chociaż program, który przedstawiłem dla mieszkańców Słupska zasługiwał co najmniej na drugą turę. Jednak wyborcy zdecydowali inaczej. Jeżeli chodzi o wynik radnych Prawa i Sprawiedliwości – jesteśmy zadowoleni. Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne wyniki październikowe, wiedzieliśmy, że w Słupsku straciliśmy ponad 12 proc., więc podejrzewaliśmy, że może się to przenieść również na wybory samorządowe. Okazało się, że nie do końca tak było. Uzyskaliśmy sześć mandatów, z czego jesteśmy zadowoleni. Będą nowe twarze – pani Marzena Gmińska, Kacper Moroz, Jacek Zabiegły. Nie mam żadnych obaw co do tych osób, jeżeli chodzi o ich przygotowanie do rady miasta – zarówno jeżeli chodzi o kwestie społeczne, jak i gospodarcze. Jestem przekonany, że przyszli radni sobie w tym temacie poradzą. Kacper Moroz będzie bardzo świeżym dopływem krwi w naszej grupie radnych.

- Zawsze przychodzi refleksja, że coś można było zrobić lepiej. Jeżeli chodzi o prezentację samego programu wyborczego, była ona bardzo szeroka. Myślę, że dotarła do każdego mieszkańca Słupska. Wszyscy mieszkańcy nie tylko za pośrednictwem mediów społecznościowych mogli się zapoznać z naszą ofertą dla miasta. Również była szeroko zakrojona akcja ulotkowa. Uważam, że to, co można było zrobić, to zrobiliśmy. Ewentualnie można zastanowić się, czy debata publiczna, która była toczona w radiu czy innych miejscach mogła się potoczyć inaczej, co mogłoby mieć większy wpływ na wyniki wyborów. Raczej skupialiśmy się na dwóch-trzech wątkach tematycznych i wokół tego toczyła się kampania, a nie były poruszane tematy dotyczące funkcjonowania miasta i to należy poprawić. Typowo gospodarcze tematy zeszły na dalszy tor, a one są kołem napędowym, jeżeli chodzi o miasto - mówi Adam Treder.

Czy słupski PiS poprze kandydata w drugiej turze?

- Musimy zapoznać się przed drugą turą, co kandydaci na prezydenta zaprezentują jako rzeczywiste konkrety na przyszłą kadencję. Być może jakąś decyzję jako komitet PiS podejmiemy – odpowiada Adam Treder.

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 6 mandatów w Radzie Miejskiej. Trafiły do Adama Tredera, Kacpra Moroza, Tadeusza Bobrowskiego, Marzeny Gmińskiej, Wojciecha Lewenstama, Jacka Zabiegłego.

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza