Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Agencja Rozwoju Przemysłu Venture wesprze finansowo szczecińską spółkę Copernicus

Piotr Jasina [email protected]
Agencja Rozwoju Przemysłu Venture wesprze finansowo szczecińską spółkę CopernicusJesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć innowacyjny produkt, który z powodzeniem konkuruje z urządzeniami medycznymi firm o zasięgu globalnym - przyznaje prof. Alberto Platonoff Lozano, przewodniczący Rady Nadzworczej firmy Copernicus.
Agencja Rozwoju Przemysłu Venture wesprze finansowo szczecińską spółkę CopernicusJesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć innowacyjny produkt, który z powodzeniem konkuruje z urządzeniami medycznymi firm o zasięgu globalnym - przyznaje prof. Alberto Platonoff Lozano, przewodniczący Rady Nadzworczej firmy Copernicus. archiwum
Firma skorzysta jednocześnie z programu finansowania przygotowanego przez Bank Ochrony Środowiska. Dzięki pozyskanym funduszom spółka będzie mogła rozwinąć produkcję oraz sprzedaż swoich produktów nie tylko w Polsce, ale również na rynkach zagranicznych.

- Zawarta umowa to przykład jak ARP Venture uzupełnia istniejące na rynku formy wsparcia innowacyjnych projektów - podkreśla Patrycja Zielińska, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu. Copernicus dostał dotację z programu NCBiR na badania nad urządzeniami medycznymi.

Copernicus to jeden z niewielu na świecie producentów wstrzykiwaczy do podawania leków płynnych. Doceniają to szczególnie chorzy na cukrzycę, stosujący wstrzykiwacze polskiej spółki na całym świecie. Opracowana i wdrożona przez firmę technologia automatycznego podawania leku zwiększa bezpieczeństwo i komfort terapii, przy jednoczesnym ograniczeniu stresu, związanego z koniecznością samodzielnego wstrzykiwania leku przez pacjenta. Spółka posiada wykwalifikowany zespół zarządzający, z dużym doświadczeniem w pracach B+R i komercjalizacji wyników naukowych.

- Jesteśmy dumni, że w przeciągu dziesięciu lat ciężkiej, zespołowej pracy udało nam się stworzyć innowacyjny produkt, który z powodzeniem konkuruje z urządzeniami medycznymi firm o zasięgu globalnym i o ugruntowanej pozycji w branży - przyznaje prof. Alberto Platonoff Lozano, przewodniczący Rady Nadzworczej firmy Copernicus. - Cieszymy się, że na polskim rynku istnieją podmioty takie jak ARP oraz BOŚ, które chcą wspierać rodzime przedsiębiorstwa w rozwoju oraz pomagać w ich ekspansji na rynki światowe.

- Profil działalności spółki w doskonały sposób spełnia kryteria polityki inwestycyjnej ARP Venture - powiedział Piotr Krzyżewski, prezes ARP Venture. - Oprócz głównego kryterium, jakim jest innowacyjność produktowa, projekt ten ma ogromne znaczenie dla społeczeństwa. Liczba osób cierpiących z powodu chorób cywilizacyjnych ciągle rośnie. Innowacyjna technologia wdrażana przez Copernicus poprawi komfort życia wielu ludzi, którzy zmagają się z cukrzycą. Dodam, że Copernicus to polska spółka, która posiada już własną skomercjalizowaną, opatentowaną, innowacyjną technologię.

Dzięki środkom ARP Venture otworzy się ona w większym stopniu na rynki zagraniczne, czego potwierdzeniem są kontakty biznesowe nawiązane z firmami z Argentyny, Indii oraz Iranu. ARP Venture poza dostarczeniem pieniędzy na rozwój spółki, będzie ją aktywnie wspierał w zakresie doradztwa strategicznego.

Przypomnijmy, że Agencja zapewni spółce 11 mln zł pożyczki.

Copernicus to spółka z sektora medycznego, producent innowacyjnych wstrzykiwaczy do insuliny. ARP Venture wesprze ją kwotą 11 mln zł

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza