Ale porażka

(mars)
Na parkiecie w Zielonej Górze zabrakło Pawła Wachowskiego (z lewej), a Marek Suszka (z prawej) w drugiej połowie był skutecznie pilnowany przez rywali. Fot. Radosław Koleśnik
Nie udało się Gwardii Szabel Koszalin zdobyć kolejnych dwóch punktów w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi. Koszalinianie przegrali na wyjeździe z AZS UZ Stelmet Zielona Góra 27:40 (13:14).

Drużyna piłkarzy ręcznych Gwardii Szabel pojechała do Zielonej Góry bez trzech podstawowych zawodników, którzy są kontuzjowani. W Koszalinie pozostali Paweł Wachowski (dotychczas najlepszy strzelec drużyny), Piotr Chojnacki i Grzegorz Madej. Mimo osłabienia kadrowego koszaliński zespół przystąpił do meczu 10. kolejki z wolą zwycięstwa i w początkowej fazie spotkania nawet długa i męcząca podróż nie wpłynęła negatywnie na dyspozycję gwardzistów. W 2 minucie po strzale Marka Suszki koszalinianie objęli prowadzenie 1:0, a w 16 minucie uzyskali nawet dwubramkową przewagę (8:6). W drugiej fazie pierwszej połowy gospodarze za wszelką cenę starali się odrobić straty i w pełni im się to udało. Zespół gości schodził na przerwę przegrywając różnicą jednej bramki, ale nic nie zapowiadało, że kolejne trzydzieści minut będzie pogromem Gwardii Szabel.
Jeszcze w 32 minucie na tablicy był wynik 15:15, ale od tego momentu akademicy z Zielonej Góry znaleźli sposób na koszalinian. Bardzo dobrze grający Suszka otrzymał "opiekuna" i zawodnicy Gwardii Szabel pozbawieni atutu najlepszego strzelca nie potrafili skutecznie grać w ataku. W 36 minucie goście przegrywali już 15:19, a w kolejnych minutach przewaga gospodarzy systematycznie rosła. Na kwadrans przed końcem meczu zielonogórzanie wygrywali już 27:19 i praktycznie zapewnili sobie zwycięstwo. Trener Gwardii Szabel Jan Stasiuk widząc, że nie ma już szans na nawiązanie walki o korzystny wynik, dał szansę gry wszystkim zawodnikom, których zabrał do Zielonej Góry. W końcówce spotkania gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.
- Prosto z trasy wybiegliśmy na parkiet i po wyrównanej pierwszej połowie wydawało nam się, że tradycyjnie zagramy lepiej w drugiej części meczu - powiedział Jan Stasiuk. Niestety, tym razem rywale nas przechytrzyli i wyłączając Marka Suszkę z gry dyktowali warunki na parkiecie.
Gwardia Szabel: Bugaj, Siudowski - Suszka 9, Łuczak 5, Świątkiewicz 4, Dziadyk 3, Koszykowski 3, Gibalski 2, Wojciechowski 1, Chom, Stasiuk.

Wyniki 10. kolejki:

Wolsztyniak Wolsztyn - Techtrans Darad Elbląg 25:25, Gwardia Opole - Tęcza Kościan 30:24, AZS UZ Stelmet Zielona Góra - Gwardia Szabel Koszalin 40:27, Grunwald Poznań - Warmia Traveland Olsztyn 21:27, Sokół Kościerzyna - Sparta Oborniki Wlkp. 27:29, SMS Gdańsk - KKKF Żukowo 23:23.