Alfa Terminal Szczecin, atrakcyjne warunki zatrudnienia i szansa na rozwój

Artykuł sponsorowany Alfa Terminal Szczecin
Alfa Terminal jest spółką należąca do międzynarodowego koncernu. To jeden z największych terminali świadczących wyspecjalizowane usługi przeładunkowe i składowania towarów masowych oraz ciekłych produktów chemicznych. Firma nieustannie inwestuje w nowoczesne zaplecze przeładunkowo - magazynowe, które przekłada się na zwiększanie potencjału przeładunkowego i poprawę warunków pracy.

Alfa Terminal Szczecin to spółka przyjazna pracownikom, dzięki odpowiedzialnemu zarządzaniu i możliwości, jaki daje ciągle rozwijające się środowisko. Pracownicy mają możliwość poszerzania swoich kompetencji w ramach organizacji. Prowadzimy szereg szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje naszej kadry.

Alfa Terminal Szczecin poprzez odpowiedzialną politykę kadrową ma przygotowane atrakcyjne warunki zatrudnienia. Umowa o pracę, dodatki zmianowe, system premiowania miesięcznego, a do tego program szkoleń podnoszący kwalifikacje i szansa na rozwój w ramach dynamicznie rozwijającej się spółki.

- W naszej firmie systematycznie inwestujemy w nowoczesne rozwiązania technologiczne, są to inwestycje zarówno w infrastrukturę portową - opowiada Maciej Grabowicz, Alfa Terminal Szczecin. - Nabrzeże wyposażone jest w jedne z najnowocześniejszych systemów gaśniczych na świecie oraz w automatyczny, pełni monitorowany system cumowania i odcumowywania.

Nowością na nabrzeżu KRA-2 przy ul. Nad Odrą 10 są systemy fotokomórek z ekranem pozwalające na łatwiejsze i bezpieczniejsze cumowanie jednostek. Nabrzeże w perspektywie czasu będzie obsługiwać inne grupy produktowe niż metanol dlatego wyposażone jest w 8 dodatkowych stanowisk do zainstalowania systemów załadowczych.

Alfa Terminal Szczecin w przyszłości planuje rozbudowywać bazę chemiczną. W marcu 2021 roku ukończono modernizację 10 000 m2 placu składowego na nabrzeżu KRA-1 (421 m). Miejsce składowe położone jest w pierwszej linii brzegowej. Plac został wyposażony w ściany oporowe typu „L”, które umożliwiają ustawienie boksów zgodnie z potrzebami klientów Alfa Terminal Szczecin. - Bezpośrednio przy placu pracować mogą 4 dźwigi, co znacznie poprawia naszą ratę załadunkową oraz wydajność – wyjaśnia Maciej Grabowicz. - Nabrzeże KRA-1 położone jest bezpośrednio przy torze wodnym Szczecin-Świnoujście, który aktualnie jest pogłębiany do 12,5 metra. Inwestycja znacząco poszerzy możliwości rozwoju Naszego Terminala Portowego.
To kolejna inwestycja, która znacząco podnosi jakość usług świadczonych na rzecz partnerów biznesowych firmy. Kolejną z inwestycji jest nowy dźwig mobilny Sennebogen. Inwestycja znacząco rozwija możliwości przedsiębiorstwa jeżeli chodzi o rodzaje przeładunków jakie może ofertować klientom. Nowy dźwig znacząco polepsza raty rozładunkowe i raty załadunkowe dla samochodów, wagonów oraz statków. Nowa maszyna portowa może pracować zarówno w I jak i w II linii Naszego Terminala. Dźwig portowy wyposażony jest w chwytaki do obsługi różnych ładunków. Poprawianie wydajności terminala portowego oraz poprawa warunków pracy to jeden z priorytetów spółki.

Alfa Terminal Szczecin, zajmując tereny dawnej Huty Szczecin, odpowiedzialnie realizuje politykę systematycznych inwestycji w infrastrukturę, która prowadzi do zwiększania potencjału gospodarczego Stołczyna w Szczecinie. - Jesteśmy również obecni w życiu lokalnej społeczności, poprzez współpracę z lokalnymi organizacjami społecznymi aktywizujemy społeczność zawodowo i kulturalnie – podkreśla przedstawiciel firmy. - Oferta pracy dla osób ze Stołczyna jak również udział we wszystkich współorganizowanych aktywności CSR - wspólne sadzenie drzew, sprzątanie świata czy też wydarzenia związane z historią Stołczyna i Huty Szczecin.

Więcej na: www.alfaterminal.pl

ALFA TEREMINAL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Alfa Terminal Szczecin, atrakcyjne warunki zatrudnienia i szansa na rozwój - Głos Koszaliński

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie