AP Czarni Słupsk przegrały na wyjeździe z Espol Police 2:3

Rafał Szymański
W Policach akademiczki (z lewej) uległy po pięciu setach.
W Policach akademiczki (z lewej) uległy po pięciu setach. Fot. Krzysztof Cichomski
Pięć setów? Tie-break? To znak, że słupszczanki z AP Czarni uległy rywalkom. Drugi mecz z rzędu AP Czarni Słupsk przegrywa 2:3, prowadząc w setach 2:0.

Znów tie-break decydował o tym, że słupszczanki przegrały spotkanie. Wychodzi na to, że jeśli mecz ma trwać pięć setów i o wszystkim decyduje ostatnie piąte starcie, akademiczki ze swoim brakiem zgrania, obycia i doświadczenia gubią się i przegrywają.

Dwa pierwsze sety wyglądały jednak w ich wykonaniu bardzo dobrze. Prowadziły 4-5 punktami i dawały radę trenującym nawet dwa razy dziennie policzankom. Już w tych odsłonach Marek Majewski często zmieniał skład, decydując się na posłanie na parkiet młodych zawodniczek, by mogły się ogrywać. Wszak do końca ligi i sezonu zasadniczego zostało im tylko jedno spotkanie. Potem ewentualnie play-out i to będzie koniec zmagań.

Gdy przy stanie 0:2 trener Espolu Leszek Piasecki z bólem i głośno zapytał: "Ile jeszcze tych błędów", wydawało się, że będzie cierpiał jeszcze tylko przez jednego seta. Jego zawodniczki zagrały jednak zdecydowanie lepiej, poprawiły zagrywkę, a zaczął zdecydowanie szwankować odbiór gości. I to tak, że do końca meczu nie poprawił się. Słupszczanki przegrały kolejne sety, przegrały tie-break, w którym już od połowy seta Police wysoko prowadziły. - Czarni to zespół taki jak my, młodych dziewczyn, które mogą popełniać proste błędy - mówił po spotkaniu Leszek Piasecki, trener Espolu.

Espol Police - AP Czarni Słupsk 3:2 (19:25, 23:25, 25:20, 25:19, 15:11).
AP Czarni: Klein, Dydak, Korczak, Połeć, Bydołek, Cupisz, Kwiatkowska - libero. Na zmiany: Miklasińska, Ilukowicz, Janowczyk, Przybyszewska, Kolesińska.
Inne wyniki: Murowana Goślina - PTPS II 3:0, ChTPS - Zawisza 3:0, Calisia
- Joker Mekro 0:3.