AZS PWSZ Jutrzenka Płock - Słupia Słupsk 25:32

Krzysztof Niekrasz krzysztof.niekrasz@mediaregionalne.pl
Słupia Słupsk zrewanżowała się AZS PWSZ Jutrzence Płock.
Słupia Słupsk zrewanżowała się AZS PWSZ Jutrzence Płock. Łukasz Capar
Udostępnij:
Słupia Słupsk zrewanżowała się AZS PWSZ Jutrzence Płock za porażkę u siebie i pewnie wygrała 32:25 na parkiecie rywala.

Do dziewiętnastej minuty meczu w Płocku walka była niezwykle wyrównana. Był remis 9:9. Od tego stanu inicjatywę przejął AZS PWSZ Jutrzenka. W 21. minucie prowadziła 12:9. Po dwudziestu pięciu minutach przewaga gospodyń zmalała do dwóch bramek i wynosiła tylko 13:11. Na przerwę AZS PWSZ Jutrzenka udał się ze zwycięskim wynikiem 16:14. Po pierwszej połowie nikt chyba z płockich kibiców nie dopuszczał myśli, że ich ulubienice mogą roztrwonić niewielką przewagę i przegrać mecz. Że kobiety zmienne są, potwierdziło się w drugiej połowie. Jeszcze w 32. minucie Płock miał korzystny wynik 17:15.

Od tego momentu nastąpiła koncertowa gra Słupi. Ambitne słupszczanki rozpoczęły pościg i sukcesywnie zmniejszały straty. W 35. minucie był remis 17:17. Od tego remisowego stanu Słupia świetnie broniła i zaczęła wyprowadzać fantastyczne kontry. Nic więc dziwnego, że w 44. minucie przyjezdna ekipa odskoczyła na 24:20 i do końca meczu posiadała już inicjatywę. Słupia w miarę upływu czasu powiększała swoją przewagę i po końcowej syrenie jej zawodniczki mogły się cieszyć ze zwycięstwa. To była siódma wygrana słupskiego zespołu, który awansował na trzecie miejsce w tabeli.

- Podróż w dniu meczu zrobiła swoje, bo w pierwszej połowie moja drużyna dała się zaskoczyć płockiej ekipie. Przez trzydzieści minut zawodniczki grały słabiej w obronie. Były takie momenty, że moje podopieczne były bezradne. Druga odsłona była już znakomita. Wszystkie elementy i zagrania funkcjonowały prawidłowo i gospodynie były bezradne wobec naszych poczynań - ocenił Michał Zakrzewski, trener Słupi. - Twarda i zdecydowana obrona oraz szybkie kontry pozwoliły nam na zmianę niekorzystnego obrotu sprawy i dzięki temu po końcowej syrenie wszyscy mogliśmy cieszyć się z pewnego zwycięstwa - zaznaczył słupski szkoleniowiec.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock - Słupia Słupsk 25:32 (16:14)

Dla Słupi bramki zdobyły: Agnieszka Łazańska - 9, Karolina Rolbiecka - 7, Natalia Borowska - 6, Katarzyna Cieśla - 4, Aleksandra Olejarczyk - 3, Anna Ilska - 2, Agnieszka Smutek - 1.
W bramce grała Karolina Wałcerz, a w polu występowały jeszcze: Kamila Kaczanowska i Małgorzata Bogacka.

Pozostałe rezultaty meczów w 12. serii: AZS UMCS Lublin - UKS PCM Kościerzyna 19:28 (11:12), Tor Dobrzeń Wielki - Sparta Oborniki Wielkopolskie 23:28 (10:15), Polonia Kępno - SPR Olkusz 29:32 (13:17).

1. SPR Olkusz 10 18 304-241
2. UKS PCM Kościerzyna 10 15 281-245
3. Słupia Słupsk 10 14 298-283
4. Polonia Kępno 10 13 273-243
5. Sparta Oborniki Wlkp. 10 12 248-235
6. SMS Gliwice 9 9 248-259
7. Jutrzenka Płock 10 6 234-260
8. AZS UMCS Lublin 10 5 195-244