MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„Bądźmy Oryginalni!” w Słupsku. Młodzież wzięła udział w nowatorskiej akcji profilaktycznej

OPRAC.:
Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
"Bądźmy Oryginalni!" w Słupsku. Młodzież wzięła udział w akcji profilaktycznej.
"Bądźmy Oryginalni!" w Słupsku. Młodzież wzięła udział w akcji profilaktycznej. materiały prasowe
28 maja do Słupska zawitała ogólnopolska akcja profilaktyczna „Bądźmy oryginalni!”. W dwóch spotkaniach odbywających się w Nowym Teatrze im. Witkacego wzięło udział kilkuset uczniów ze słupskich szkół.

„Bądźmy Oryginalni!" to organizowane w całej Polsce spotkania z nastolatkami prowadzone przez psycholog i trenera mentalnego Anę Zalewską, z udziałem artysty młodego pokolenia Adamo RUDNIKa - rapera z ważnym przekazem – znanego m.in. z  ogromnego sukcesu w talent show Must Be The Music (rekordowa liczba głosów oddanych przez widzów w całej historii programu), a także wykonawcy wielkiego, motywującego hitu „Zawsze do Celu".

Spotkania koncentrują się na rozwoju osobistym młodzieży oraz nawiązują do tematyki zdrowego żywienia. Prowadząca psycholog Ana Zalewska i Adamo RUDNIK rozmawiają podczas wydarzenia o tym, czym jest oryginalność, jakie korzyści płyną z bycia oryginalnym, jak być sobą i rozwijać swoją oryginalność oraz jak radzić sobie z trudnościami w zachowaniu swojej oryginalności.

Słupska młodzież okazała się bardzo uważną i zaangażowaną publicznością - aktywnie przysłuchiwała się dyskusji odbywającej się na scenie. Po zakończonym spotkaniu uczniowie wyrazili swoje opinie na temat akcji „Bądźmy oryginalni!" w specjalnej ankiecie, a ochotnicy wypowiadali się również przed kamerą na temat tego, jak sami rozumieją pojęcie oryginalności.

- Bardzo ważnym jest, aby tworzyć dobre i skutecznie docierające do odbiorców programy profilaktyczne - mówi psycholog Adrian Zalewski, pomysłodawca i producent wydarzenia. - My to robimy. Chcę wyrazić wdzięczność Urzędowi Miasta Słupsk i Nowemu Teatrowi, które bardzo aktywnie zaangażowały się w organizację tutejszego spotkania. Osobne podziękowania kieruję do marki Oryginalny Sok, która wspiera nasze działania i dodatkowo przekazuje młodzieży paczki ze zdrowymi produktami – dodaje.

- Nasz program to autorski pomysł, mający solidne podstawy w postaci rekomendowanych strategii i teorii profilaktycznych. Jak widać po wypełnianych dotychczas ankietach, możemy mówić o dużym sukcesie, gdyż docieramy do młodzieży z tym, co ważne – mówi Ana Zalewska, psycholog i trener mentalny, współtwórczyni programu „Bądźmy Oryginalni!”.

Lokalnym współorganizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Słupsk i Nowy Teatr im. Witkacego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza