Beach Ball Tour. Faworyci pokonali w Ustce rywali

res
Najlepsza para Rafał Matusiak/Dominik Witczak (w szarych kostiumach) nie pozostawiła wątpliwości, kto jest najlepszy na plaży. Łukasz Capar
Zwycięstwem pary Dominik Witczak, Rafał Matusiak zakończył się turniej Beach Ball Tour 2012 w Ustce. Rozstawieni z numerem jeden zawodnicy dominowali nad resztą rywali i zasłużenie zajęli najwyższy stopień podium, wygrywając finał z parą Dawid Popek, Michał Makowski.

Na trzecim miejscu zawody ukończyła para Damian Wojtasik i Jarosław Lech.

Zawodnicy podczas usteckich zmagań musieli mierzyć się nie tylko z rywalami, ale również z porywistym wiatrem, który momentami był uciążliwy dla zawodników. Finałowe mecze były bardzo emocjonujące i wyrównane. Bardzo dobrą formę prezentowała para Dominik Witczak i Rafał Matusiak. W pierwszym meczu półfinałowym rozbili w pył duet Maciej Kosiak, Maciej Rudol. Na postawę w półfinale młodszych wpłynęła na pewno kontuzja kolana Macieja Kosiaka. Okazała się ona na tyle dotkliwa, że nie przystąpili oni do meczu o trzecie miejsce, oddając walkowera.

Drugi półfinał był najbardziej emocjonującym spotkaniem usteckich zmagań. Będąca w wysokiej formie para Damian Wojtasik, Jarosław Lech była faworytem meczu z parą Dawid Popek, Michał Makowski. Pierwszy set to była wyrównana walka punkt za punkt, ale końcówka seta należała do pary rozstawionej z numerem czwartym Wojtasika i Lecha. Drugi set był jeszcze ciekawszy. Walka toczyła się o każdą piłkę i żadna z par nie chciała odpuścić. Nerwy lepiej opanowali Popek i Michalak i zwyciężyli 28:26. Tie - break to znowu walka punkt za punkt. W końcówce seta więcej sił zachowali niżej notowani Popek i Michalak i to oni ostatecznie awansowali do finału.

Finał był pokazem siły pary Dominik Witczak, Rafał Matusiak. Ten pierwszy imponował atomowym serwisem, a drugi sprytem w ataku. W pierwszym secie szybko uzyskali kilkupunktową przewagę i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Wygrana w pierwszym secie 21:16 była jak najbardziej zasłużona. Drugi set był kontynuacją wydarzeń z pierwszej odsłony. Zmęczeni półfinałową walką z Wojtasikiem i Lechem Makowski z Popkiem nie byli w stanie nawiązać równej walki z turniejową jedynką. Witczak z Matusiakiem grając efektownie i efektywnie, bazując na swoim doświadczeniu, zdominowali rywali i wygrali rywalizację w drugim secie 21:18. Był to fantastyczny występ i potwierdzenie wysokiej formy tej pary. Po drugim miejscu w Ustroniu Morskim wskoczyli na najwyższe miejsce na podium, nie tracąc w Ustce żadnego seta. Ten sukces stawia ich w gronie ścisłych faworytów do zdobycia złotego medalu tegorocznych mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Turniej w Ustce mimo niezbyt dobrych warunków atmosferycznych stał na bardzo wysokim poziomie. Powoli krystalizuje się grono faworytów do medali Mistrzostw Polski. Kibice, którzy wspierali zawodników w niedzielę, na pewno czuli się usatysfakcjonowani organizacją oraz poziomem sportowym mistrzostw.

Wyniki

Półfinały: Makowski Michał / Popek Dawid - Wojtasik Damian / Lech Jarosław 2:1 (19:21, 28:26, 16:14)
Matusiak Rafał / Witczak Dominik - Kosiak Maciej / Rudol Maciej 2:0 (21:17, 21:14)

Mecz o 3. miejsce:
Wojtasik Damian / Lech Jarosław - Kosiak Maciej / Rudol Maciej 2:0 v.o (kontuzja Macieja Kosiaka)

Finał: Matusiak Rafał / Witczak Dominik - Makowski Michał / Popek Dawid 2:0 (21:16, 21:18)