Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpieczniejsza ścieżka rowerowa. Na skarpie przy ul. Legionów Polskich pojawiły się wyczekiwane barierki

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Barierki zabezpieczyły ścieżkę rowerową na skarpie przy ul. Legionów Polskich w Słupsku.
Barierki zabezpieczyły ścieżkę rowerową na skarpie przy ul. Legionów Polskich w Słupsku. Wojciech Frelichowski
Miasto zabezpieczyło ścieżkę rowerową biegnącą po skarpie przy ul. Legionów Polskich. Wzdłuż trasy pojawiły się długo wyczekiwane barierki.

Przypomnijmy, że o zabezpieczenie skarpy zabiegali od dawna słupscy radni – Anna Rożek i Paweł Szewczyk. Jeszcze w ubiegłym roku pytali władz miasta, czy barierki na skarpie w końcu się pojawią. Radni zostali zapewnieni, że skarpa zabezpieczona zostanie, ale dopiero kiedy uda się w budżecie miasta zwiększyć środki na utrzymanie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Montażu barierek domagali się też sami mieszkańcy.

W odpowiedzi na kolejne zapytania radnych, prezydent Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka poinformowała, że na jedną z sesji Rady Miejskiej w Słupsku zostanie złożony projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zadania inwestycyjnego dotyczącego poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego przy ul. Legionów Polskich – w jego ramach do końca ubiegłego roku wzdłuż skarpy miały powstać wyczekiwane barierki zabezpieczające. Projekt został zaaprobowany przez radnych, a na montaż barier ratusz przeznaczył 81 tys. złotych.

Wykonawca planował zamontować barierki już na początku grudnia, jednak warunki atmosferyczne i przymarznięcie skarpy spowodowały, że realizację inwestycji przeniesiono na luty.

O zabezpieczenie skarpy apelowali również rowerzyści, bo o nieszczęśliwy wypadek w tym miejscu nie było trudno. W czerwcu ubiegłego roku dziewczynka jadąc na rowerku zsunęła się ze skarpy, a jej matka chcąc ratować dziecko poślizgnęła się i spadła na dół. Dziewczynka o mało nie została potrącona przez przejeżdżający przy skarpie samochód. Kierowca zatrzymał się w ostatniej chwili. Na szczęście do żadnej tragedii w tym miejscu nie doszło.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza