Bytów. Odwołane lekcje, imprezy, spotkania. Komunikat sztabu kryzysowego (RAPORT)

Sylwia Lis
Odgórne odwołanie zajęć szkolnych i imprez już nie tylko o charakterze masowym. Koronawirus wymusza radykalne posunięcia i w Bytowie zamyka większość miejskich instytucji.

[b][b]SP 1 - Planowany Dzień Otwartej Szkoły (14 marca) został odwołany
Kino Albatros - nieczynne do 25 marca
U2 Bytów - do odwołania zawieszone zajęcia treningowe. Jeżeli chodzi o dzień dzisiejszy (11 marca), decyzję zostawiamy w rękach trenerów. Decyzją Pomorskiego ZPN nie odbędą się również dwie najbliższe kolejki ligowe w rozgrywkach juniorskich.
Biblioteka Miejska w Bytowie - zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku zostają zawieszone do odwołania
Muzeum Zachodniokaszubskie - Muzeum będzie nieczynne do odwołania. Odwołane są także wszystkie spotkania, lekcje muzealne, warsztaty i wernisaże
Bytowskie Centrum Kultury - nieczynne do odwołania. Spektakl „Niemy kelner” z 29.03. zostaje przeniesiony na czerwiec.
- Prosimy rodziców, by potraktowali ten czas jako kwarantannę. To nie ferie, podczas których "posyłamy" dzieci na różnego rodzaju wydarzenia - mówią urzędnicy z Bytowa.
[/b]
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, w terminie od 12 (czwartek) do 25 (środa) marca br.
Są jednak pewne wyjątki. W naszym powiecie normalnie funkcjonować będą Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne w Bytowie i Miastku.
Uczniowie branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, realizują przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.
W internatach Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Bytowie i Tursku w dniach 12 i 13 marca 2020 r. będą prowadzone działania opiekuńcze. W te dni funkcjonować też będą, w miarę potrzeb, internaty przy ZSO w Bytowie i ZSOiT w Miastku.
[/b]

Komunikat po posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Bytowie dot. koronawirusa (SARS-CoV-2):
Zespół apeluje do mieszkańców Powiatu Bytowskiego o zachowanie spokoju, szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad higieniczno-sanitarnych oraz o stosowanie się do zaleceń przekazywanych przez służby sanitarne i Wojewodę Pomorskiego.
Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego, przekazaną dyrektorom przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem, aktualnie nie ma wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), które nakazywałyby objęcie nadzorem osób powracających z krajów, w których stwierdzono występowanie koronawirusa, jeżeli nie spełniają one kryteriów dla przypadku podejrzanego o zakażenie lub zachorowanie.

Jednakże, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Bytowskiego, wszystkie osoby przybywające z terenu Chin, Hongkongu, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Singapuru i Tajwanu oraz innych regionów objętych epidemią koronawirusa (aktualna lista krajów na stronie https://gis.gov.pl/) i wskazujące co najmniej jeden z objawów grypopochodnych, tj. gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem, bole mięśni i stawów, prosimy o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytowie drogą telefoniczną pod numer: 733 333 550.

Każdy powracający z ww. terenów proszony jest o prowadzenie czternastodniowej samoobserwacji stanu zdrowia. W sytuacji wystąpienia ww. objawów prosimy o telefoniczne powiadomienie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytowie.

W przypadku wystąpienia ostrych objawów ze strony układu oddechowego, wysokiej gorączki należy bezzwłocznie skontaktować się z oddziałem zakaźnym lub obserwacyjno-zakaźnym, tj.:
1. Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, ul. Mariana Smoluchowskiego 18, tel. 58 341 40 41, 58 341 55 87.
2. Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, ul. Powstania Styczniowego 9B, tel. 58 699 85 06
Pod numerem 800 190 590 – infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia działającym całodobowo, siedem dni w tygodniu można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Szkoły pozamykane ale co pracownikami fizycznymi firmy teraz powinni z po zamykać zakłady pracy

G
Gość

Przecież w całym kraju są odwołane zajęcia , to dlaczego Bytów miałby być wyjątkiem .

Dodaj ogłoszenie