Sylwia Lis
Bytowska „dwójka” znów najlepsza w województwiez.
Bytowska „dwójka” znów najlepsza w województwiez. UM Bytów
Bytowska „dwójka” znów najlepsza w województwie. Brawo dziewczęta.

W Gdańsku odbył się XLIX Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci (rocznik 2008 i młodsi) w badmintonie dziewcząt.
Do finału awansowało 6 szkół z całego województwa pomorskiego. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy poprzez losowanie. Bytowska „dwójka” z SP 2 w Bytowie została przydzielona do Szkoły nr 8 w Starogardzie Gdańskim i do Szkoły nr 3 we Władysławowie.
W swojej grupie dziewczęta z Bytowa pokonały obie szkoły po 3:0 (gra pojedyncza zawodnik 1, gra pojedyncza zawodnik 2 i gra podwójna). Tym samym awansowali do finału i zmierzyli się ze szkołą, która wygrała grupę drugą, a była to Szkoła Podstawowa z Małe Walichowy (powiat tczewski). W finale dziewczęta nie miały żadnych problemów, aby pokonać rywalki i zdobyć puchar i dyplom za I miejsce.
Dziewczęta rozegrały w całym turnieju 9 pojedynków z których wszystkie wygrały w stosunku 2:0 w setach, a więc nawet ich rywalki nie wygrały żadnego seta.
Powiat bytowski i miasto Bytów reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie w składzie Natalia Kosmacińska, Julia Fabiszewska, Magdalena Krüger oraz Michalina Kurkowska wraz z trenerem Jerzym Saldat.
Medale i puchary najlepszym szkołom wręczała Joanna Wrońska (II specjalista do spraw sportu w Wojewódzkim Szkolnym Związku Sportowym w Gdańsku). Po dekoracji dziewczęta wraz z trenerem miały okazję zobaczyć Molo w Sopocie.