Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Castingi zakończone! Utalentowani wokalnie słupszczanie wybrani (zdjęcia)

Martyna Mora
W sobotę odbył się ostatni z trzech castingów do projektu "Unia Europejska w rytm młodzieży”. Teraz uczestnicy czekają na wyniki i przydzielenie ich do grup warsztatowych.
W sobotę odbył się ostatni z trzech castingów do projektu "Unia Europejska w rytm młodzieży”. Teraz uczestnicy czekają na wyniki i przydzielenie ich do grup warsztatowych. Łukasz Capar
W sobotę odbył się ostatni z trzech castingów do projektu "Unia Europejska w rytm młodzieży". Teraz uczestnicy czekają na wyniki i przydzielenie ich do grup warsztatowych.

Unia Europejska w rytm Młodzieży - casting

Sobotnie przesłuchanie różniło się od dwóch poprzednich - uczestnicy nie występowali przed publicznością, a wyłącznie przed jury, w prawdziwym studio nagrań.

Podczas występów przysłuchiwali im się m.in. pracownicy sceny muzycznej SOKu - Wiesław Krawczykiewicz, Andrzej Guziński i Maciej Sierosławski.

-Wyraźnie dało się zauważyć rozpiętość poziomu uczestników. Słyszeliśmy dobre głosy, takie nad którymi trzeba trochę popracować i jeszcze lepsze, którym wystarczy kilka wskazówek, co do wykonania trudniejszego utworu- mówią zgodnie wymienieni wyżej panowie.

Na pytanie, czy trafiły się przypadki beznadziejnie, z uśmiechem stwierdzają:

- Jeżeli ktoś tańczy do zupełnie innego rytmu niż piosenka, którą śpiewa, trudno jest mówić o talencie. Głównymi grzechami jest brak słuchu muzycznego i kiepskie podkłady, bo przecież podkład to połowa sukcesu - kwituje Maciej Sierosławski.

Podczas sobotnich przesłuchań uczestnicy byli oceniani przez dwie młode solistki - Karolinę Rumaczyk i Dominikę Macedońską.

- Chcemy dawać sprawiedliwe oceny, tak żeby wyłonić najlepszych. Bierzemy pod uwagę dykcję, ogólny wyraz artystyczny, tonację, dobór repertuaru i ruch sceniczny. Jeśli chodzi o dzisiejszy poziom, jest on wyrównany. Uczestnicy śpiewają dobrze - mówi Karolina Rumaczyk, dodając, że wskazówki, których udzielają mają pomóc wykonawcom, a nie zawstydzić, czy zniechęcić do prezentacji.

Dobre wrażenie zrobiła drobniutka Ada Ambroszczyk, która wykonała utwór "A w parkach jesień".

-Zaśpiewała spokojnie i czysto, nie starała się zachwycić za wszelką cenę i dlatego uważamy, że była jedną z najlepszych - ocenia Dominika Macedońska.

Kolejnym założeniem projektu, oprócz wyłonienia uczestników jest ich podział na 15 grup (8-osobowych ), z których każda będzie pracować pod okiem instruktora, w celu doskonalenie umiejętności scenicznych i wokalnych.

-Zależy nam na tworzeniu grup mieszanych, jeśli o chodzi o poziom umiejętności, po to, żeby uczestnicy mogli nauczyć się czegoś także od swoich rówieśników, nie tylko od instruktorów - tłumaczy Damian Bianga z Młodzieżowej Rady Miasta.

Warsztaty rozpoczną się już w listopadzie, będzie to cykl dziesięciu spotkań, podczas których wokaliści nauczą się poza-formalnych umiejętności tj: emisja głosu, autoprezentacja oraz praca w zespole. Ogółem w castingach wzięło około 60 osób.

-Jest to mniej niż zakładaliśmy dlatego chcemy prowadzić przesłuchania w szkołach, tak żeby wyjść naprzeciw młodym ludziom. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdemu odpowiadały terminy - mówi Natalia Rybak, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta.

Wyniki castingów zostaną ogłoszone 31 października. Każdy z uczestników otrzyma e-mail od Młodzieżowej Rady Miasta z oceną swoich występów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza