CLJ U-15: UKS Sparta przegrał z gdańskim Lotosem (zdjęcia)

UKS Sparta (białe koszulki) przegrał z Lotosem Gdańsk
UKS Sparta (białe koszulki) przegrał z Lotosem Gdańsk Fot. Krzysztof Piotrkowski
W spotkaniu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15, UKS Sparta Sycewice przegrał z Lotosem Gdańsk 1:7 (0:5).

Goście już po dziesięciu minutach gry osiągnęli wysokie prowadzenie. Najpierw po silnym strzale z rzutu wolnego z 20 metrów, potem bramka z rzutu rożnego strzałem głową, a następnie z bliska trafił Oskar Śliwowski. Ten sam zawodnik podwyższył na 4:0 pięknym strzałem nożycami z 15 metrów po dośrodkowanej piłce z prawej strony. W 36. minucie strzał gości z dystansu. Piłkę wybił przed siebie Piotr Łukaczyk, ale nie dał rady wybronić dobitki Jakuba Pławskiego. W pierwszej połowie celny strzał na bramkę z zawodników Sparty oddał Mateusz Jałeczko, a na początku drugiej połowy Jakub Radtke. Na 6:0 dla Lotosu podwyższył Euzebiusz Belka po płaskim uderzeniu z 12 metrów. Kolejny gol padł po dośrodkowaniu Belki, a z bliska trafił Pławski. Wynik, jak się potem okazało ustalił honorowym trafieniem z 7 metrów Radtke po prostopadłym podaniu. Jeszcze raz Radtke próbował z dystansu, ale piłkę nad poprzeczkę wybił golkiper gości.

UKS Sparta Sycewice - Lotos Gdańsk 1:7 (0:5)
Bramki: 0:1 Wiktor Winiarski (5-wolny), 0:2 Kamil Jakubiak (8-głową), 0:3 Oskar Śliwowski (10), 0:4 Oskar Śliwowski (25), 0:5 Jakub Pławski (36), 0:6 Euzebiusz Belka (61), 0:7 Jakub Pławski (63), 1:7 Jakub Radtke (65)

UKS Sparta: Piotr Łukaczyk (66 Paweł Maciejewski) - Aleks Ślusarczyk, Mateusz Jałeczko, Wiktor Grabuszyński, Kacper Serafin, Alan Przewodzki, Kacper Pietrak (66 Igor Mroczek), Antoni Motowidło (41 Filip Wiśniewski), Franciszek Ługowski (41 Kacper Pawłowski), Jakub Radtke, Szymon Ignatowicz.

Lotos: Kamil Nowak (41 Mateusz Matyka) - Tomasz Piekut (50 Damian Jaroszewicz), Kamil Jakubiak, Wiktor Winiarski, Jakub Tyborczyk (50 Euzebiusz Belka), Oskar Śliwowski, Kacper Nowak (41 Nikodem Klejsa), Natan Jóskowski (50 Franciszek Bladowski), Adrian Czyżewski (55 Martin Małkowski), Jakub Pławski, Dawid Grzenkowiczl (50 Adrian Słomiński).

Pozostałe wyniki: Radunia Stężyca - JAcademy Bydgoszcz 3:0, Reissa Poznań - Lech Poznań 0:5, Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 2:0.

Kolejny mecz UKS Sparta rozegra 18 września w Poznaniu z liderem tabeli Lechem.