Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co robią uczniowie klas oprócz zdalnego nauczania [ZDJĘCIA]

Tomasz Szewc
Archiwum Liceum Ogólnokształcącego w Redzikowie
Właściwie od roku, z kilkutygodniowym okresem stacjonarnego nauczania we wrześniu i październiku, młodzież szkół średnich uczy się zdalnie. Trzeba szczerze powiedzieć, że jest to duże wyzwanie dla uczniów i nauczycieli. Ta forma edukacji ma swoje dobre strony, jak na przykład korzystanie z zasobów Internetu, jednak jest pozbawiona interpersonalnych relacji, które są naturalnym procesem rozwoju młodzieży.

Jak szkoły sobie z tym radzą? Zajrzeliśmy do Liceum Ogólnokształcącego w Redzikowie i zapytaliśmy, jakie ta placówka ma pomysły na uzupełnienie klasycznego nauczania zdalnego.

- Nasze liceum działa od czterech lat, to niedługo. Wydaje się, że dzięki temu mamy świeże spojrzenie na nauczanie – mówi dyrektor Sylwia Sexton.

- W szkole są cztery oddziały klas mundurowych, w których uczniowie aktywnie rozwijają swoje umiejętności i poszerzają wiedzę. Dbamy także o dobrą atmosferę i koleżeńskie relacje między młodzieżą. Do tego świetnie wykwalifikowana i twórcza kadra pedagogiczna zapewnia różnorodne formy nauczania i pozwala zrealizować ambitny program klas wojskowych. Od przyszłego roku szkolnego zamierzamy utworzyć nowy oddział, klasę wizerunku w której nauczymy jak zaistnieć w mediach społecznościowych, jak mówić żeby nas słuchano i jak wyróżnić się z tłumu – to nowość i odpowiedź na oczekiwania młodych ludzi.

Jak więc wygląda życie i nauka poza komputerami?

Młodzież w ramach konsultacji uczestniczy w szkoleniu wojskowym, wciąż podnosi swoje kwalifikacje w terenie, na poligonach i strzelnicach. Z zachowaniem rygoru sanitarnego trenuje musztrę, strzelanie, ćwiczenia strategiczne, a po zajęciach wspólnie omawia przy ognisku spędzony dzień.

Hartuje się w naszym Bałtyku, morsując i biegając po plaży. Ta aktywność sprawia wiele radości i mocno integruje drużyny. To także jedna z form walki z koronawirusem.

Uczniowie liceum w Redzikowie rozwijają także swoje zainteresowania artystyczne. W lutym uczestniczyli w spotkaniach dotyczących kultury afroamerykańskiej. Wraz z amerykańskimi marynarzami z bazy w Redzikowie śpiewali rythmandbluesowe piosenki, poznawali historię Afroamerykanów i ich zwyczaje. Ale przede wszystkim uczyli się naturalnie języka angielskiego.

Młodzież aktywnie włącza się w akcje charytatywne, zbiera datki dla chorych dzieci, uczy się empatii i poszanowania dla potrzebujących. To ważny element rozwoju młodego człowieka.

Wśród zajęć podnoszących żołnierskie kwalifikacje, ale i budzące nowe zainteresowania jest sport i to sport wyczynowy. Szkoła współpracuje z Klubem Sportowym Czarni Słupsk, ma uczniów, którzy zdobywają mistrzostwa kraju w lekkoatletyce – ukłony dla trenerów boksu i Akademii Młodego Lekkoatlety w Słupsku.

Uczniowie realizują się w tym, co ich pasjonuje. Zdobywają laury w konkursach historycznych, szkolą się w naukach politycznych i społecznych. To dziś, w czasach nowej rzeczywistości, może być istotna wiedza.

Choć spotkania między kolegami są utrudnione, to jednak wciąż kwitnie szkolna miłość, co widać po aktywności w wysyłaniu walentynek.

No cóż, czasy dziwne i trudne, często smutne, jednak młodzież między innymi dzięki szkole żyje wciąż barwnie i się nie poddaje.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza