MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Danilecka-Wojewódzka kontra Szewczyk. Debata przed II turą wyborów na prezydenta Słupska

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Łukasz Capar
We wtorek, 16 kwietnia, w Słupsku odbędzie się debata przed II turą wyborów na prezydenta miasta. Udział wezmą kandydaci na prezydenta Słupska - Krystyna Danilecka-Wojewódzka i Paweł Szewczyk.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Słupskich, która była również organizatorem debaty przed I turą wyborów na prezydenta Słupska (odbyła się 28 marca z udziałem pięciu kandydatów). Na wydarzenie ma wstęp każdy mieszkaniec miasta Słupska

Tym razem będzie to spotkanie z dwójką kandydatów na prezydenta Słupska, którzy w I turze wyborów otrzymali najwięcej głosów: Krystyną Danilecką-Wojewódzką, kandydatką KWW Łączy nas Słupsk, która w I turze otrzymała 40,98 proc. głosów i Pawłem Szewczykiem, kandydatem Koalicji Obywatelskie, który w I turze otrzymał 20,42 proc. głosów.

Debata będzie się toczyć według określonych zasad. Każdy z kandydatów odpowiada na 5 pytań, które przybliżą obserwującym stanowisko kandydatów w ważnych dla mieszkańców sprawach. Na tę część organizator przewiduje około 20 minut. Ponadto każdy z kandydatów odpowiada na 5 pytań zadanych przez publiczność obecną na sali (ok. 15 minut). Czas na odpowiedź na każde z pytań to maksymalnie 1 minutę 30 sekund dla każdego z kandydatów. Organizator nie przewiduje możliwości przedłużenia czasu na udzielenie odpowiedzi. Koniec czasu będzie sygnalizowany sygnałem dźwiękowym.

Każdy z kandydatów kolejno będzie miał możliwość wypowiedzenia się na zadane pytanie. Kolejność udzielania odpowiedzi na zadane pytania będzie rotacyjna.

Ostatnim punktem debaty będzie możliwość zadania przez każdego kandydata dwóch pytań swojemu adwersarzowi. Czas odpowiedzi na każde pytanie kontrkandydata to 1 minuta 30 sekund.

Na zakończenie spotkania każdy z kandydatów będzie miał 5 minut wolnej wypowiedzi na przedstawienie swojego programu wyborczego, wizji rozwoju miasta oraz spraw istotnych dla mieszkańców.

Debata odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia, w Teatrze Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Początek o godz. 18. Całość wydarzenia będzie trwała około 1,5 godziny.

W czasie wydarzenia publiczność będzie miała możliwość zasygnalizowania najistotniejszych spraw dla słupska za pomocą narzędzia mentimeter (połączenie przez kod QR udostępniony publiczności).

Całe wydarzenia będzie nagrywane oraz dodatkowo na żywo transmitowane w mediach społecznościowych Fundacji oraz Telewizji Słupsk.

Organizatorzy zwracają uwagę na określone zasady udziału publiczności w debacie. Na terenie Teatru Rondo, w czasie wydarzenia, zabrania się agitacji na rzecz przedstawianych kandydatów oraz żadnych innych kandydatów w wyborach samorządowych. Zabrania się także noszenia czy posiadania na widoku emblematów, koszulek czy innych gadżetów promujących kandydatów w wyborach samorządowych.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza