Dlaczego ze słupskiego szpitala odchodzą lekarze? [wideo]

mazZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Sebastian Irzykowski, radny wojewódzki ze Słupska wyjaśnia, dlaczego ze słupskiego szpitala odchodzą lekarze. Zapraszamy do oglądania naszej rozmowy tygodnia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 24

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
R
REZYDENT
W dniu 04.12.2018 o 21:44, Miś napisał:

Szpital w Słupsku jest zwykłym przecietnym szpitalem .....jak większość. Ma lepsze i gorsze Oddziały , ma lepszych i gorszych lekarzy...Dlaczego ze szpitala odchodzą lekarze ?Pan Panie Marecki i gp24 macie  w tym swój duzy udział. Ci lekarze mają dość , maja dość szczucia i nienawiści. Ci ludzie potrzebuja spokoju i znajdują go w innych miejscach pracy. To Pan od lat specjalizuje się w podsycaniu nienawiści do lekarzy i słupskiego szpitala. To Pan wiele lat temu  zaczynał od głupich artykułów typu : "czym jeżdżą bogaci słupszczanie " zaliczając oczywiście do zamożnych słupszczan lekarza i jego  ... hondę civic. Żenada.Przez następne lata napisał Pan wiele artykułów o potwornych zbrodniach  / morderstwach ?/  lekarzy  słupskiego szpitala. Podsycał Pan nienawiść i  straszył ..Choć nigdy ,jako dziennikarz ,w szpitalu Pan nie był. Nigdy nie ruszył Pan pewnej części ciała z tego czerwonego fotela , nigdy nie spędził Pan nocy  w szpitalu , w SOR , w innym Oddziale  aby na własne oczy zobaczyć i poczuć jak ciężka fizycznie i psychicznie jest ta praca . Jest Pan takim dziennikarzem jak chirurg ktory przez telefon udzielałby rad jak zoperowac wyrostek robaczkowy.Dzięki Panu i gp 24 słupszczanie sa wyjatkowo wrogo  i nieufnie nastawieni do szpitala i jego personelu . A jest to przecietny , raczej dobry niz zły szpital. Personel to normalni ludzie- lekarze, pielegniarki i inni. To nie sa psychopatyczni mordercy , maja rodziny i swoje problemy . . Starają się i ciężko pracują w warunkach ciagłego  braku czasu , personelu , sprzetu... Jest im jeszcze ciężej w sytuacji wrogo nastawionych pacjentów i ich rodzin. Czy to służy poprawie sytuacji?   Np słynny SOR- jest niedofinansowany przez NFZ, cały szpital , cała słuzba zdrowia są niedofinansowane. Główny problem SOR to czas oczekiwania - bez większych pieniędzy - bez większej liczby personelu nigdy nie będzie szybciej. Np. na wszystkich pacjentów   SOR i całego szpitala  jest JEDEN lekarz radiolog , jeden technik w laboratorium , na SOR jeden internista , jeden chirurg . Łatwo sobie wyobrazić ile trzeba czekać na opis badania radiologicznego lub laboratoryjnego ...Takich przykładów jest cały ogrom . Trzeba ruszyć  tył.,k , zobaczyć , poczuć    i na łamach gp24  edukować i tłumaczyć zwykłym ludziom. .. To trudniejsze niż hejt.. Może na stare lata da Pan radę ? Zrozumienie ułatwi współpracę pacjent - lekarz -rodzina. Lekarz w dobrym kontakcie z rodziną i pacjentem - bez nienawisci i   podejrzliwości  nie popełni tych błedów  które popełni lekarz inwigilowany. Oczywiście trzeba pietnować lenistwo  , zaniedbania ale lenistwo i zaniedbanie to nie brak czasu , brak personelu , przemęczenie , przeciążenie pracą i biurokracją. Żeby własciwie ocenić i wyczuć sytuacje trzeba trochę dziennikarskiego wysiłku. Prosze spedzić kilka nocy w SOR , na chirurgii , internie - to istna wojna .....Prosze zrozumieć , zobaczyć , doświadczyć i ..... pomóc . Nienawiść i wzajemna wrogość nie pomagają.

 

czepiać się dobrego redaktora Mareckiego ? Toż to tupet dopiero. Załóż własną gazetę, za swoje bądź zdobyte fundusze i wtedy lansuj innym swój światopogląd. A na nerwy i depresję zażyj Pramolan. Na pewno pomoże :)

A
Andrzej

Bo pseudo lekarz Kopkowski wyrywa wszystkie pielegniarki ktore maja meżów - swinia 

G
Gość
W dniu 04.12.2018 o 23:49, Janina napisał:

Tyle lekarzy co się wykształciło i nadal wykształca za nasze podatki, a potem robią specjalizację i wyjeżdżają za granice to wina kogo Pana Biedronia bo to on ich tam wysyła

Kierowcy wózków widłowych, Spawacze, Programiści, Nauczyciele, Górnicy, Piekarze i Inni również się kształcą za nasze podatki i również wyjeżdżają. Niczyja to wina, w imię czego mają żyć w biedzie wśród tępego, zahukanego, pełnego jadu i nienawiści Narodu? Jesteśmy wolni. Ty też możesz wyjechać i żyć jak człowiek, nie martwiąc się o kredyt na chatę i co do lodówki włożyć. Patriotyzmem nikt jeszcze rodziny nie wyżywił.

J
Janina

Tyle lekarzy co się wykształciło i nadal wykształca za nasze podatki, a potem robią specjalizację i wyjeżdżają za granice to wina kogo Pana Biedronia bo to on ich tam wysyła

M
Miś

Szpital w Słupsku jest zwykłym przecietnym szpitalem .....jak większość. Ma lepsze i gorsze Oddziały , ma lepszych i gorszych lekarzy...

Dlaczego ze szpitala odchodzą lekarze ?

Pan Panie Marecki i gp24 macie  w tym swój duzy udział. Ci lekarze mają dość , maja dość szczucia i nienawiści. Ci ludzie potrzebuja spokoju i znajdują go w innych miejscach pracy. 

To Pan od lat specjalizuje się w podsycaniu nienawiści do lekarzy i słupskiego szpitala. To Pan wiele lat temu  zaczynał od głupich artykułów typu : "czym jeżdżą bogaci słupszczanie " zaliczając oczywiście do zamożnych słupszczan lekarza i jego  ... hondę civic. Żenada.

Przez następne lata napisał Pan wiele artykułów o potwornych zbrodniach  / morderstwach ?/  lekarzy  słupskiego szpitala. Podsycał Pan nienawiść i  straszył ..

Choć nigdy ,jako dziennikarz ,w szpitalu Pan nie był. Nigdy nie ruszył Pan pewnej części ciała z tego czerwonego fotela , nigdy nie spędził Pan nocy  w szpitalu , w SOR , w innym Oddziale  aby na własne oczy zobaczyć i poczuć jak ciężka fizycznie i psychicznie jest ta praca . Jest Pan takim dziennikarzem jak chirurg ktory przez telefon udzielałby rad jak zoperowac wyrostek robaczkowy.

Dzięki Panu i gp 24 słupszczanie sa wyjatkowo wrogo  i nieufnie nastawieni do szpitala i jego personelu . A jest to przecietny , raczej dobry niz zły szpital. Personel to normalni ludzie- lekarze, pielegniarki i inni. To nie sa psychopatyczni mordercy , maja rodziny i swoje problemy . . Starają się i ciężko pracują w warunkach ciagłego  braku czasu , personelu , sprzetu... Jest im jeszcze ciężej w sytuacji wrogo nastawionych pacjentów i ich rodzin. Czy to służy poprawie sytuacji? 

  Np słynny SOR- jest niedofinansowany przez NFZ, cały szpital , cała słuzba zdrowia są niedofinansowane. Główny problem SOR to czas oczekiwania - bez większych pieniędzy - bez większej liczby personelu nigdy nie będzie szybciej. Np. na wszystkich pacjentów   SOR i całego szpitala  jest JEDEN lekarz radiolog , jeden technik w laboratorium , na SOR jeden internista , jeden chirurg . Łatwo sobie wyobrazić ile trzeba czekać na opis badania radiologicznego lub laboratoryjnego ...Takich przykładów jest cały ogrom . Trzeba ruszyć  tył.,k , zobaczyć , poczuć    i na łamach gp24  edukować i tłumaczyć zwykłym ludziom. .. To trudniejsze niż hejt.. Może na stare lata da Pan radę ? 

Zrozumienie ułatwi współpracę pacjent - lekarz -rodzina. Lekarz w dobrym kontakcie z rodziną i pacjentem - bez nienawisci i   podejrzliwości  nie popełni tych błedów  które popełni lekarz inwigilowany. Oczywiście trzeba pietnować lenistwo  , zaniedbania ale lenistwo i zaniedbanie to nie brak czasu , brak personelu , przemęczenie , przeciążenie pracą i biurokracją. Żeby własciwie ocenić i wyczuć sytuacje trzeba trochę dziennikarskiego wysiłku. Prosze spedzić kilka nocy w SOR , na chirurgii , internie - to istna wojna .....Prosze zrozumieć , zobaczyć , doświadczyć i ..... pomóc . Nienawiść i wzajemna wrogość nie pomagają.

G
Gość

Słupsk nie tworzy warunków do dobrej opieki medycznej.Miasto woli wydawać pieniądze na pierdoły w postaci światełek,świnek i popłuczyn Biedronia siedzących na dochodowych etatach.Do tego dochodzi PO-wy misiek w postaci szefa szpitala,który zagryzie każdego lekarza z dorobkiem.Personelu mało,to pracy więcej,ale za tym nie idzie wynagrodzenie.Praca stała się karą.bez widoków na lepsze, bez perspektyw na rozwój.

p
powiatowość

Dlaczego odchodzą lekarze?

Być może dlatego, że solidnie wykształceni fachowcy nie bardzo

chcą pracować na głębokiej prowincji.

 

W takich miastach, niedawno Słupskowi wielkością podobnych,

jak Olsztyn, Rzeszów, Opole czy Zielona Góra, na tamtejszych

uniwersytetach powstały wydziały lekarskie a miejskie szpitale

przekształcono w uniwersyteckie szpitale kliniczne. Specjalistów,

w tym i profesorów medycyny tam nie brakuje.

To niewątpliwie efekt wojewódzkości i akademickości tych miast.

W Słupsku mogło być podobnie.....

g
g
W dniu 04.12.2018 o 14:02, Gość napisał:

przecież on był i SLD i po ,teraz PiS,jak to taki latawiec to co on może zdziałać...

Racja. O tym nie można zapomnieć: nasi "wielcy" bardzo brudne mają życiorysy i zamiast Ojczyzny koryto jeno im we łbie - obojętnie jakiego koloru by nie było!

G
Gość
W dniu 04.12.2018 o 13:44, ela napisał:

przechodza obok pacjenta lezy to lezy  opinia kilku ludzi ktorzy lezeli na wewnetrznym pielegniarki robia co chca a lekarze antypatyczni nie dbaja o pacjenta a szczegolnie jak leza starzy schorowani ludzie nic nie robia  tylko ignoruja na wewnetrznym jest moze pare sympatycznych  pielegniarek ktorzy pomoga ludziom  pielgniarki z powolania a inni za co chca podwyzek skoro nic nie robia a lekarze  bez komentarza 

Potwierdzę , interna to porażka

G
Gość
W dniu 04.12.2018 o 13:44, ela napisał:

przechodza obok pacjenta lezy to lezy opinia kilku ludzi ktorzy lezeli na wewnetrznym pielegniarki robia co chca a lekarze antypatyczni nie dbaja o pacjenta a szczegolnie jak leza starzy schorowani ludzie nic nie robia tylko ignoruja na wewnetrznym jest moze pare sympatycznych pielegniarek ktorzy pomoga ludziom pielgniarki z powolania a inni za co chca podwyzek skoro nic nie robia a lekarze bez komentarza


Tam to juz dawno geriatria, a nie wewnetrzny.
m
misiek

jest taka ładna pani doktor na dziecięcym,ładna i bardzo elegancka,i jeszcze rzeczowa,chciałem, ale o imię nie zapytałem:)

T
Tes

Nic nie może zdzialac może się nachapac jak już kiedyś to zrobił

G
Gość
W dniu 04.12.2018 o 13:26, g napisał:

Oj, nie POCIONGNIE - za mały! A trzeba było PEOWYCH wybierać, tym razem na dłużej?

przecież on był i SLD i po ,teraz PiS,jak to taki latawiec to co on może zdziałać...
z
zosia

to szczera prawda  ja i moja rodzina przekonala sie na wlasnej skorze

 

e
ela

przechodza obok pacjenta lezy to lezy  opinia kilku ludzi ktorzy lezeli na wewnetrznym pielegniarki robia co chca a lekarze antypatyczni nie dbaja o pacjenta a szczegolnie jak leza starzy schorowani ludzie nic nie robia  tylko ignoruja na wewnetrznym jest moze pare sympatycznych  pielegniarek ktorzy pomoga ludziom  pielgniarki z powolania a inni za co chca podwyzek skoro nic nie robia a lekarze  bez komentarza 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3