MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Długodystansowe inwestycje usteckiego OSiR-u. Ma powstać hala sportowo - widowiskowa i hotel

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Koncepcja hali sportowo-widowiskowej i hotelu
Koncepcja hali sportowo-widowiskowej i hotelu Materiały OSiR
Ośrodek Sportu i Rozwoju w Ustce planuje ogromne inwestycje. Mogą być warte nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Przewidziane są na lata. Koncepcja przewiduje budowę hali widowiskowej i hotelu, ale nie tylko. Ma zostać zmodernizowana cała infrastruktura.

Koncepcja przebudowy terenów spółki miejskiej – Ośrodka Sportu i Rozwoju przewiduje między innymi budowę płyty głównej boiska piłkarskiego o wymiarach pola gry 105 na 68 m, zadaszonych trybun piłkarskich na co najmniej 900 osób, miejsc dla kibiców drużyny przyjezdnej na minimum 50 osób, systemów nawodnienia z indywidualnej studni głębinowej i odwodnienia, piłkochwytów za bramkami, tablicy wyników, zadaszonych dwóch ławek dla co najmniej dla 20 rezerwowych zawodników, obsługi medycznej i obserwatorów.

Zmiany czekają też korty tenisowe. Mają powstać dwa nowe o nawierzchni ceglastej, a te ze sztucznej będą przeniesione w ich sąsiedztwo. Z aktualnej infrastruktury remontu wymaga też youngspot. Natomiast na boiskach treningowym i ze sztuczną nawierzchnią niezbędna jest wymiana naświetli na oszczędniejsze – ledowe. Remontu wymaga też Orlik.

Jednak największą rewolucją w przedsięwzięciach OSiR-u ma być budowa budynku hotelowo-usługowego i hali sportowo-widowiskowej. Wstępna koncepcja przewiduje wzniesienie dwukondygnacyjnego budynku z pokojami na około 100 miejsc noclegowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz zapleczem biura OSiR-u. W hotelu powstanie sala konferencyjna wymienna ze stołówką do obsługi grup szkoleniowo-wypoczynkowych, kuchnia z zapleczem, ogólnodostępna restauracja, recepcja i kotłownia. Budynek zostanie wyposażony w instalację centralnego ogrzewania z sieci miejskiej oraz instalację fotowoltaiczną.

Z kolei dwukondygnacyjny budynek hali sportowo-widowiskowej ma umożliwić organizowanie rozgrywek gier zespołowych: siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa, zapasów, gimnastyki sportowej, akrobatyki sportowej, badmintona, czy judo. Przy hali powstaną cztery szatnie z pełnym węzłem sanitarnym, magazyn sprzętu, siłownia, sala do aerobiku, pomieszczenie sędziowskie, kotłownia. Na widowni natomiast przewidziano co najmniej 250 miejsc, a nawet 500.

Obok hali i hotelu powstaną parkingi – minimum 20 miejsc postojowych na każde 100 miejsc widowni oraz minimum 30 miejsc na 100 miejsc noclegowych. Te obiekty mają ściągnąć do Ustki na treningi i rozgrywki zawodników z całej Polski, ale OSiR myśli też o organizacji imprez kulturalnych.

Tyle w planach. Kiedy i za co zostaną zrealizowane?
- Życzyłbym sobie, żeby w dwa lata. Byłbym szczęśliwy, ale cel jest długofalowy – nie ukrywa Radosław Szreder, prezes spółki OSiR. - To inwestycja rozłożona na lata – kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt. Skąd pieniądze? Może to być dofinansowanie unijne, które miasto otrzyma i zleci OSiR-owi realizację inwestycji, kredyt, partnerstwo publiczno-prywatne, czy utworzenie spółki celowej. Rozmowy z partnerami już trwają. W grę wchodzi kilkadziesiąt milionów złotych.

Prezes dodaje, że najpierw trzeba przyjąć koncepcję, sporządzić analizę finansową i szukać źródeł. Od czego zacząć?
- Kluczem jest przeprowadzenie przedsięwzięć, które przynoszą dochody, czyli wybudowanie jako pierwszych hali i hotelu – mówi Radosław Szreder, ale przyznaje, że te drobniejsze – jak naświetla – też są istotne. Przedstawiona mieszkańcom na spotkaniu w ratuszu koncepcja to kierunek, w którym będziemy zmierzać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza