MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Droga S6. Trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
W naszym regionie trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6.
W naszym regionie trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6. GDDKiA
W naszym regionie trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6. Przyjrzeliśmy się, jak przebiegały one w ostatnich tygodniach.

Cała obwodnica Koszalina i Sianowa ma być otwarta dla ruchu dopiero pod koniec 2023 roku, ale z Karnieszewic do Gorzebądza, gdzie budowany jest dodatkowy węzeł drogowy trasy S6, mamy pojechać już w tym roku.

- Chodzi o to, by móc jak najprędzej ominąć przynajmniej Sianów - tłumaczył nam kilka tygodni temu Mateusz Grzeszczuk, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

Przypomnijmy, obwodnica Koszalina i Sianowa miała być pierwszym, oddanym do użytku, odcinkiem nowej trasy S6 w naszym regionie. Poprzedni wykonawca tej trasy natknął się podczas prac na wyjątkowo trudne warunki geologiczne, nieprzewidziane w pierwotnym planie i pozwoleniu na budowę.

Między węzłami Koszalin Wschód i Sianów Wschód, wystąpiły skomplikowane warunki gruntowe, odmienne od wcześniej stwierdzonych. Podłoże, ze względu na bardzo specyficzną i rzadko spotykaną budowę związaną z występowaniem drugiego poziomu wód gruntowych pod ciśnieniem, nie nadawało się do zastosowania pierwotnie przewidzianej technologii budowy.

Konieczne były zmiany w projekcie i - co się z tym wiązało - zmiany w finansowaniu. Te były tak duże, że poprzedni wykonawca zrezygnował z dokończenia budowy. Zdecydowano się więc na nowy przetarg i zupełnie nowy projekt.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Droga S6. Trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa [ZDJĘCIA] - Głos Koszaliński

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza