Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Droga z Ustki na poligon zostanie rozbudowana za 56 milionów złotych

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Ulice Koszarowa i Bosmańska w Ustce i gminie Ustka zostaną przebudowane od ulicy Darłowskiej do Centralnego Poligonu Sił Powietrznych
Ulice Koszarowa i Bosmańska w Ustce i gminie Ustka zostaną przebudowane od ulicy Darłowskiej do Centralnego Poligonu Sił Powietrznych Bogumiła Rzeczkowska
Dwie ulice - Koszarowa i Bosmańska w Ustce i w Lędowie-Osiedlu zostaną przebudowane. Stuprocentowe finansowanie inwestycji pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowa została podpisana. Według zapowiedzi prace budowlane mają trwać do końca 2025 roku.

Ulica Koszarowa to droga w zachodniej części Ustki, która prowadzi do Lędowa-Osiedla. Z kolei ulica Bosmańska biegnie przez koszary w stronę poligonu. Obie są w opłakanym stanie, zniszczone przez ciężki sprzęt wojskowy. To jedyna trasa, która prowadzi na poligon. Jedna z ważniejszych arterii miasta i gminy. Prowadzi m.in. do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, zaś w sezonie letnim korzystają z niej turyści.

W styczniu 2023 roku oba usteckie samorządy zawarły porozumienie z powiatem słupskim, powierzając mu funkcję inwestora rozbudowy ulic Koszarowej i Bosmańskiej od drogi wojewódzkiej nr 203, czyli ulicy Darłowskiej w Ustce do Centralnego Poligonu Sił Powietrznych. Realizatorem tego zadania będzie Zarząd Dróg Powiatowych w Słupsku.

Inwestycja, która ma poprawić infrastrukturę komunikacyjną Ustki i gminy Ustka, czekała na dofinansowanie. Teraz otrzymała je z budżetu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość tej inwestycji oszacowano na 55 760 000 złotych.

- Bardzo się cieszę, że ta od wielu lat wyczekiwana inwestycja otrzymała stuprocentowe finansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To ogromne wsparcie dla lokalnych społeczności. W przypadku Ustki projekt ten nie tylko modernizuje infrastrukturę, ale także generuje korzyści społeczne, tworząc lepsze warunki życia mieszkańców – mówi Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu, poseł na Sejm RP.

Zakres prac obejmuje poszerzenie jezdni, budowę drogi przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja będzie rozpoczynać się od skrzyżowania z drogą krajową DW 203, czyli ulicą Darłowską w Ustce, aż po Centralny Poligon Sił Powietrznych. Projekt przewiduje kompleksową modernizację, w tym oznakowanie, odwodnienie, oraz montaż nowoczesnego oświetlenia drogowego. Wstępny harmonogram przewiduje zakończenie prac do końca 2025 roku.

- Niezmiernie się cieszę, że kolejna inwestycja powstanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Fundusz wsparł już remont kilkudziesięciu dróg w całym powiecie. Tym razem inwestycja przysłuży się mieszkańcom miasta Ustki i gminy Ustka. Dzięki pozyskanym środkom rządowym nie zwalniamy tempa. Wspólne zaangażowanie rządu i samorządu przynosi efekty w postaci rozbudowywania siatki połączeń drogowych w naszym regionie - podkreśla starosta słupski Paweł Lisowski.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza