Drutex Husaria Słupsk ma cztery medale

Archiwum
102 zawodników z trzydziestu trzech klubów wystąpiło w Starachowicach, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski w kickboxingu Oriental Rules Juniorów, Seniorów, Weteranów. Cztery medale z zawodów przywieźli zawodnicy Druteksu-Husarii Słupsk. Startowało tam pięciu zawodników tego klubu.

Na drugiej pozycji ukończył zmagania Paweł Michalak, najbardziej utytułowany z zawodników Druteksu-Husarii. Występował w kategorii oriental-rules seniorów do 91 kg. W pierwszym pojedynku pokonał Piotra Orzecha z Walki Rzeszów, w finale lepszy okazał się Jarosław Zawodni (KO GYM Świebodzice).

Michalak jednak otrzymał za swoją postawę nagrodę fair play. Mógł bowiem wygrać walkowerem walkę finałową, bo rywal nie zdążył na ring. Michalak zdecydował się jednak poczekać na przeciwnika, bo chciał sprawę tytułu rozstrzygnąć w uczciwej walce. Organizatorzy zdecydowali się więc przyznać mu specjalne wyróżnienie.
Drugie srebrno zdobył Mateusz Kozłowski startujący w oriental rules juniorów + 81 kg. Miał szczęście w losowaniu, bo walczył dopiero w finale, w którym lepszy okazał się Jakub Jaskuła z Tajfuna Legionowo.

Dwaj słupscy zawodnicy zajęli trzecie miejsca. Grzegorz Maciejewski (oriental rules +91 kg) w pierwszej walce pokonał Kazimierza Perę (Dragon Starachowice) i przegrał w półfinale z Mateuszem Hiki (Legion Głogów). Natomiast w wadze do 81 kg w oriental rules Piotr Tutkowski przegrał w półfinale z Łukaszem Olszewskim (Smok Toruń).

Na szóstym miejscu znalazł się Dacjan Bekasiewicz, który został zgłoszony do oriental - rules do 71 kg. Przegrał jednak swoją pierwszą walkę w turnieju z KrystianemSaneckim (Akademia Muay Thai Kielce).