Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 83:74 (zdjęcia, wideo)

sten, res
W rozegranym awansem spotkaniu z XIV kolejki Tauron Basket Ligi Energa Czarni Słupsk pokonała Rosę Radom 83:74. archiwum
Jeszcze raz się okazało, że sport nie znosi minimalizmu. Po słabym początku Energa Czarni pokonała Rosę Radom 83:74, po lepszej grze w drugiej połowie. Słupszczanie są liderem TBL.

Czarni Słupsk - Rosa Radom

Cóż, od początku nie było to widowisko wywołujące ekstazę na trybunach i nerwowe spazmy na ławkach rezerwowych. Hala Gryfia nie była zapełniona do końca, jakby wszyscy w Słupsku uznali, że Energa Czarni z marszu musi wziąć gości.

Skrót z meczu Energa Czarni - Rosa Radom

Gospodarze chcieli wygrać najmniejszym nakładem sił i starali się wykonać swój mało ambitny plan. Nie można im jednak odmówić realizowania założeń taktycznych. Szybko pokazali, że wiedzą, iż J. J. Montgomery jest przydatny tylko pod koszem i na obwodzie można go zupełnie odpuścić.

Marius Linartas i Michał Nowakowski po meczu

Po trzech akcjach, w których zdesperowany gracz Rosy aż prosił rywali, by próbowali zabrać mu piłkę na linii 6,75 m, Mariusz Karol, trener Rosy zmienił zagrywki gości. Ci bowiem wyczuli słabość słupszczan, poczuli, że mają szansę, że zaistniał korzystny zbieg okoliczności (zmęcze­nie Energi Czarnych po niedawnym meczu z Treflem Sopot) i ambitnie próbowali ugryźć Czarne Pantery. Prowadzili już w 35:31 pod koniec drugiej kwarty.

Mariusz Karol i Artur Donigiewicz po meczu

Kawałek lepszego i bardziej energetycznego meczu zobaczyli widzowie w trzeciej i czwartej kwarcie. Dobrą zmianę dał Michał Nowakowski, który siedział w ostatnim meczu z Treflem na ławce rezerwowych, teraz zdobył 13 punktów. Radomianie uwierzyli, że mogą powalczyć, przyspieszyli grę, co było wodą na młyn dla słupszczan i bo oni wreszcie weszli na wyższe obroty.

Wygrali wysoko trzecią kwartę, powalczyli w czwartej i mimo szarpania się Rosy (dobry mecz Artura Donigiewicza) odnieśli siódme zwycięstwo w lidze i dziewiąte w serii (wraz z Pucharem Polski), mimo porażki w zbiórkach (35:41).

Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 83:74 (18:18, 21:21, 26:16, 18:19)

Energa Czarni: Michał Nowakowski 13 (3), Marcin Dutkiewicz 11 (1), Todd Abernethy 16 (2), Mateusz Kostrzewski 9, Valdas Dabkus 6, Robert Tomaszek 13 (1), Gadri-Nicholson 5, Levi Knutson 8, Oded Brandwein 2.

Rosa Radom: Kim Adams 3, Slavisa Bogavac 4, Artur Donigiewicz 22 (2), Piotr Kardaś 5 (1), J.J. Montgomery 14, Michał Nikiel 4, Hubert Radke 0, Nikola Vasojević 14 (2), Jakub Zalewski 2, Slaven Cupković 6 (2).