Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Finał konkursu „Młodzież dla Przystani”. Koncert w Słupsku [zdjęcia]

oprac. Wojciech Frelichowski
Fundacja opiekuje się ponad 80-tką osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem, a w prowadzonym przez Fundację przedsiębiorstwie społecznym zatrudnienie znalazło 25-ciu podopiecznych.
Fundacja opiekuje się ponad 80-tką osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem, a w prowadzonym przez Fundację przedsiębiorstwie społecznym zatrudnienie znalazło 25-ciu podopiecznych. Łukasz Capar
W Słupsku odbył się finał konkursu „Młodzież dla Przystani”. Ideą tego przedsięwzięcia była promocja pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem.

Organizatorem konkursu była Fundacja „Przystań” we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariusza I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Miał na celu przygotowanie elementów kampanii promującej działalność Fundacji „Przystań” - plakatu lub krótkiego filmiku.

W piątek w auli Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku odbył się finał konkursu, na który nadesłano ponad 70 prac. Po wręczeniu nagród laureatom rozpoczęła się cześć artystyczna – występy uczniów szkół ponadpodstawowych.

Fundacja „Przystań” powstała w 2019 roku z połączenia sił środowiska lokalnego, działającego na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. Fundacja swoją pracą zdobyła uznanie zarówno władz samorządowych, przedstawicieli UE, jak i społeczności lokalnej.

Fundacja opiekuje się ponad 80-tką osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem, a w prowadzonym przez Fundację przedsiębiorstwie społecznym zatrudnienie znalazło 25-ciu podopiecznych.

Fundacja prowadzi również sklep charytatywny przy ul. Wojska Polskiego. W sklepie oferowana jest odzież, galanteria skórzana, stołowa, obuwie, małe agd, książki płyty winylowe, biżuteria sztuczna, artykuły dekoracyjne – przyjmowane od mieszkańców. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie działalności Fundacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza