Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Formoza - bieg dla twardzieli. Można się jeszcze zapisać

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Fot. Mariusz Surowiec
Formoza Challenge 2020 w Ustce to rozbudowane pakiety startowe oraz rywalizacja na najwyższym poziomie. Hasłem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”. Impreza odbędzie się w niedzielę, 26 lipca. Można się jeszcze zapisać.

Formoza w Ustce to połączenie przyjemnego (czyli biegu) z pożytecznym (czyli urlopem). Formoza Ustka to możliwość startu na dystansie 5 lub 10 km, w drużynie lub samodzielnie. Organizatorzy nie zapominają o najmłodszych komandosach – specjalnie dla nich rozwijany jest format Formoza Kids, dystanse 1 i 2 km – co oznacza bieg w asyście komandosów Formozy.

Formoza to jednostka morska, zatem w Ustce komandosi poczują się jak w domu. Należy liczyć na kąpiel zarówno w leśnych stawach, jak i oczywiście w morzu. Całość zakończy finisz na usteckiej plaży (przeniesiony z Bunktrów Bluchera ze względu na obecną sytuację epidemilogiczną). Będzie to wyjątkowy bieg w morskim otoczeniu z przeszkodami na plaży i w lesie. Zaś bliskość bunkrów i usteckich jednostek wojskowych zagwarantuje dodatkowe atrakcje.

Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru Formozy

Szczegóły i opłaty

Dystanse: 5 km, 10 km.
Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób) oraz indywidualny.
Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci.
Przeszkody: od 20 do 50 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody z wykorzystaniem wiedzy oraz sprzętu jednostek wojskowych. Obecne także przeszkody wodne (pokonywanie zbiorników wodnych), strzelnice, przeszkody mentalne, wymagające przenoszenia przedmiotów, etc.

Opłaty są zróżnicowane i zależą od dystansu. Opłaty promocyjne skończyły się. W dniu biegu za dystans 5 km trzeba zapłacić 189 zł, za 10 km - 199 zł.

Impreza zostanie przeprowadzona zgodnie z zasadami bezpieczeństwa przedstawionymi przez Ministerstwo Sportu. Zostanie podzielona na wydarzenia oddzielone od siebie o godzinę (starty dystansów). Każde z wydarzeń zgromadzi nie więcej niż 300 osób, które dodatkowo będą puszczane seriami z odstępami pięciominutowymi po 15 osób.

W niedzielę (29 lipca) morska jednostka wojskowa "Formoza" zawitała do Ustki! Na jednym z dwóch dystansów (5 lub 10 km) i w wybranym formacie (indywidualnie lub w drużynie) wystartowali miłośnicy mocnych biegowych wrażeń. Organizatorzy postarali się o dodatkowe wyzwania dla chętnych, czyli formułę ULTRA - dystans 10 kilometrów z 8 kilogramowym plecakiem i atrapą karabinu. Nie zabrakło wojskowego klimatu, błota, wody i kilkudziesięciu przeszkód. Hasłem jednostki i zarazem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”. Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego – luźna forma festynu z biegową rywalizacją w tle zachęca do odwiedzania biegu wraz z kibicami. A jest po co odwiedzić Formozę, która operowała w swoim naturalnym środowisku, czyli nad morzem. Była too doskonała okazja, żeby poznać komandosów tej jednostki. Pokazy sprzętu wojskowego, strzelnica, udział pobliskich jednostek wojskowych – Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej to wszystko zobaczyć można było na Bunkrach Bluchera gdzie usytuowana była meta biegu.SURVIVAL EXTREME – FORMOZA CHALLENGE to bieg z przeszkodami, którego autorami są komandosi z Jednostki Wojskowej 4026 FORMOZA.Formoza to Jednostka Wojskowa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego – jednostka wojskowa płetwonurków bojowych będąca pododdziałem Wojsk Specjalnych.

Formoza Challenge w Ustce. Ostra rywalizacja w błocie, piach...

ZOBACZ TAKŻE: Formoza Challenge w Ustce. Ostra rywalizacja w błocie, piachu i na przeszkodach

od 12 lat
Wideo

92. Derby Rzeszowa: Stal pokonuje Resovię 2:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza